• Full.of
  • Leckdo
Stylklasika
Datum publikace12. 5. 2013
Počet zobrazení7455×
Hodnocení4.01
Počet komentářů11

Vesnický závod baaner

Původní text kapitoly zde bude zpět hned po vydání knihy.

Hodnocení
Příběh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (34 hlasů)
Vzrušení: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (33 hlasů)
Originalita: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (34 hlasů)
Sloh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 hlasů)
Celkem: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (34 hlasů)

Komentáře  

0 #11 Odp.: Vesnický závod: Konec nevinnosti 2014-11-16 21:16
Mě se povídka líbila. Sám bych to chtěl zažít.;-)
Citovat
0 #10 Odp.: Vesnický závod: Konec nevinnostiandy 2013-05-26 09:05
Někdo tu píše gay Povídky z okolí Dobrovice? Super
Citovat
+1 #9 MotivaceFull.of 2013-05-22 09:20
Díky za reakce i kritiku i za mě. Upřímně, jsem za polemické pohledy mnohem radši, než za apatické nadšeně znějící povzbuzování. Tady je vidět, že text donutil se nad něčím zamyslet a třeba i odhalit některé nesexuální motivy příběhu (rychlost, s jakou situace může gradovat, spouštěče velkých změn, psychologie účastníků pučů a revolucí, sex a jeho jiné než pudové role - ostatně, toho všeho je náš svět plný).

Podle mého názoru, další důležité sdělení povídkové řady je/bude fakt, že sex nikdy nevstupuje do našich vztahů a životů jen jako ukojení potřeb s jedinou možnou nadstavbou: láskou. Redukce sexu jen na toto může být příběhově a čtenářsky příjemná, ale jedná se o omyl nebo alibismus. V sexu je obsaženo mnohem víc: v každém je trocha sobeckosti, trocha násilí (vůbec ne nutně fyzického),trocha snahy pochopit, trocha nesouladu...

Jediná věc mě mrzí - to je pocit, že Honzovi bylo velmi ublíženo. Snažili jsme se nepopisovat téměř žádné přímo negativní pocity, naopak Honza "laškoval", když oba kluky tak potrápil, oba kluci byli překvapení (několikrát) tím, jak snadno se nechal Honza "zlomit". Nicméně je vidět, že čtenářovy emoce z takové (stereotypní) situace jsou silnější než popisované prožitky.

Každopádně je to pro nás signál na tohle si dát pozor a zdůrazňovat souhlas obou stran ještě intenzivněji. Protože bych skutečně rád, kdyby povídka plnila i svůj primární účel: tedy být erotickou a vyvolávat vzrušení. :-)
Citovat
0 #8 Uvidíme:)petr 2013-05-21 23:07
Já myslím, že to vůbec není marné:). Chápu, že se chcete vymanit, jak píšeš , z "romantického" popisu erotiky/sexu a vložit ho do jiného prostředí. To je určitě dobře. Není moc takových textů. Že klukům není moc, mi ani nějak nevadí, přijde mi to docela autentické, ale to násilí a stupňování působí vlastně trochu moc drsně, to myslím drsoul(hmm vtipné:)) vystihnul. Podle mě je opravdu těžké něco takového tak věrohodně zachytit a v tom mi to přijde opravdu brilantní. Jen se to moc neslučuje se vzrušením:), protože člověk pak necítí, že druhá strana si to taky užívá, nechce, aby to Honza tolik schytal. To pak ani čtenář se nějak nemůže úplně vcítit, protože tohle vlastně nechce:). Kdyby tam bylo víc těch jeho pocitů, ve kterých se mu to začalo líbit určitě by to působilo jinak.
Ale víte, tohle vlastně není úplně povídka sexu(i když je ho plná:))) ale o tom, čeho chce člověk sexem dosáhnout. Proč psát o sexu jen pro sex a zapomínat na další věci s tím spojené, což se vám povedlo trefit a vyvolat diskuzi. I vy o tom určitě přemýšlíte. Sex může být vlastně způsob, jakým dosáhnout vzájemné důvěry, sranda, prostředek moci nebo ovládání nebo jen způsob jak si zahrávat s lidmi. To sem si u téhle povídky uvědomil a to není úplně špatně myslím:)(a taky jak rychle se to třeba může vymknout z rukou).

Hi hi, já se snad dám ještě na psaní :D
Citovat
+1 #7 Tak nevímdrsoul 2013-05-20 05:26
Jsem trochu na rozpacích,technika psaní je na úrovni, formálně je to na výši. Ale sám obsah mne ani zdaleka nenadchl. Je to dáno tématem. Kolik je těm klukům let? Jsem zvědav, jak budete ještě míru násilí stupňovat. I když se to možná ani nedovím, protože to nebudu schopen číst. Nicméně, pokud bude mít příběh katarzi, pak to bude něco jiného.
Berte to prosím jako můj osobní názor, už to, kolik vzbudila tahle povídka emocí naznačuje, že to není marné.
Jo, a ještě: násilí mne tedy po sexuální stránce nevzrušuje.
Citovat
0 #6 ReakceLeckdo 2013-05-17 23:10
Moc díky za reakce. Jsem rád, že náš text vyvolává polemiku 8) Překvapilo mě, jak jste interpretovali Honzovu roli. Já jsem Honzovy reakce psal, takže jsem se do jeho situace celkem vžíval, a rozhodně to nebyla tak nevinná oběť, jak tady z něj děláte. Mohl z toho celkem snadno vycouvat do té doby, než se rozhodl udělat klukům dost nepříjemnou bolest a i potom to rozhodně nemusel nechat zajít tak daleko. Kdyby nespolupracoval, těžko by s ním kluci něco zmohli. Myslím, že tahle povídka je hlavně o tom, že žádné hranice neexistují a že záleží především na tom, jak je to subjektivně vnímáno jednotlivými aktéry.

A co se týče tolik požadované odplaty: nebojte se, přijde, ale v příštím díle to ještě nebude, to se musí stát ještě něco zásadnějšího, co navždy přepíše historii Semčic a Žerčic ;-)

Jinak by mě od ostatních čtenářů, kteří si to přečetli, a teď se obracím především na mužskou část publika, zajímalo, jestli pro někoho z vás tahle povídka plnila primární účel erotické povídky - tedy sexuální vzrušení ;-) Protože pokud ne, tak se nad tím psaním budeme muset hodně zamyslet nebo další díl vůbec nepublikovat :-?
Citovat
-1 #5 ChoAmater 2013-05-16 16:42
jo. Tohle vypadá jako super šikana dvou kluků, která fakt může skončit brutálním násilím. Ono je to takové celé v tom duchu. Nelíbí se mi ty negativní pocity, které jsou v povídce. Nesnáším ponižování ani povyšování a už vůbec ne šikanu natož jen tak z legrace znásilnění. Nevím jak mám brát větu, že to nebude popis tvrdších věcí samúčelně. Zatím ted spíš to vypadá že je tam jediná a to, že si chtějí vylít vztek na někom jiném. Možná ale opravdu je to tak, že to není samoúčelné. Ovšem povídka se prostě nese v nehezkých pocitech neboli oplatit křivdy. Tohle je u mě zazděné. Možná se pletu, ale nelíbí se mi, kam se to ubírá. :sigh:
Citovat
0 #4 Re: MazecFull.of 2013-05-16 09:01
Rozvíjet ji samozřejmě budeme - tohle léto se ve vesnici stanou neobvyklé věci. Násilí tohodle typu bude, když to už teď poodhalím, spouštěčem k velké gradaci situace.

Jinak se snažíme vymanit se ze standardního "romantického" popisu erotiky/sexu a vložit ho do jiného než běžného prostředí. Kluci na vesnici nám nabízejí překonat stereotyp romantiky a zároveň nepopisovat tvrdší věci samoúčelně. Chceme zkusit v této sérii stát někde mezi těmito dvěma žánry! Mohlo by to být pro čtenáře zajímavé - zajímaly by mě jejich názory. Proto moc díky za ten Tvůj ;-)
Citovat
+1 #3 MazecPetr 2013-05-14 03:47
Když si projdeš ty repliky Honzy, tak jsou na něj dva, dokonce se pokusí o útěk, neubrání se, pak ho donutí téměř ke všemu. Přijde mi, že se brání dost. Honza má od začátku obavy nebo strach z bolesti, musí poslouchat pod pohrůžkou násilí nebo nemá na výběr. Ta hranice je podle mě hrozně tenká. Jde vlastně o detaily, hlavně honzovy pocity a oni i ti dva si to „po všem“ moc dobře uvědomují, protože mají strach, aby to nikomu neřekl a vyhrožují mu. Nemyslím to zle, naopak, ještě sem nikde nečetl, že by někdo dokázal tak přesvědčivě zachytit tenhle moment. Sexuální násilí, nátlak, strach. Je to docela k zamyšlení, dost mrazivé, mělo by to vzbuzovat emoce a třeba i, aby ty dva někdo potrestal, protože překročili určitou hranici. Proto mě napadla ta policie, což může zápletku dál kreativně rozvíjet;).
Citovat
0 #2 Re: MazecFull.of 2013-05-13 22:34
Zamontovat do toho policii, jo? To mě nenapadlo! :D Ne, teď vážně - já bych se tedy při znásilnění bránil neporovnatelně víc než Honza, nevím, jak ty ;-) Přijde mi, že na situaci de facto přistoupili všichni tři. Ale dík za koment!
Citovat
0 #1 MazecPetr 2013-05-13 02:12
No tak musím říct, že tohle je trochu drsné :o ...takhle podle mě vypadá znásilnění...mrazivě autentické.A co na to policie? ;-)
Citovat