• infedg
Styltvrďárna
Datum publikace8. 5. 2019
Počet zobrazení4097×
Hodnocení4.66
Počet komentářů7

Zdar chlapi, rozhodl jsem se, že ve svých čtyřiceti letech konečně nastal čas, abych sepsal, jak probíhala moje výuka pořádnýho chlapskýho sexu. Měl jsem štěstí a narazil na skvělýho Pána, kterej mě zasvětil do všech tajů lidskýho těla, o kterejch se mi ani nesnilo. Ale pěkně popořadě.

Vyrůstal jsem jako typickej vesnickej kluk. Teda až na jednu věc, už od mala jsem věděl, že se mi líbí chlapi. Trávil jsem celý hodiny představováním si nahejch chlapů, v tý době jsem ještě ani nevěděl, co bych s nima dělal. Zásadní zlom pro mě byl časopis o kulturistice, který jsem našel mezi štosem magazínů u mého holiče a který jsem ve svých 14 letech poctivě ukradl. Při procházení časopisu jsem víc času věnoval koukání na napjatý svaly chlapů než čtení článků. Časopis jsem vytahoval, kdykoli jsem měl volnou chvíli, až se stalo, že mě s ním načapal táta. Naštěstí jsem se vymluvil na to, že chci začít s posilováním, z čehož byl otec nadšený. Sám v mládí posiloval a hned mi pomohl udělat v kůlně moji domácí tělocvičnu a vysvětlil, co bych měl dělat a jíst, abych se dostal do formy. I přesto, že mě sport nikdy nebavil, tak mě posilování chytlo a v 19 letech jsem tak měl skvělou postavu.

Po střední bylo načase začít hledat práci, rozeslal jsem přihlášky snad všude v okolí, ale odpověděla jen jedna farma s tím, že teď nikoho nehledají. Rozhodl jsem se tedy vzít vše do vlastních rukou a vydal se žádat o práci osobně. Slýchával jsem, že na jihu Moravy je víc míst, a tak jsem se tam se svojí starou kraksnou rozjel. Jel už jsem poměrně dlouho, když v tom auto chcíplo. Podle mapy byla všechny města a vesnice minimálně 20 kilometrů daleko. Paráda, pomyslel jsem si. V okolí není nikdo, kdo by mě odtáhnul, a budu se muset plahočit až do města sehnat pomoc.

Zaradoval jsem se, když jsem uviděl na silnici siluetu traktoru. Stoupnul jsem si před něj a řidič zastavil a vylezl. Čtyřicátník, o hlavu menší než já, ale i přes montérky bylo vidět, že jeho postava je daleko svalnatější. Vysvětlil jsem mu situaci a on mi nabídl, že mě odtáhne k němu na statek, kde se na auto koukne. A opravdu odněkud vytáhl lano, zahákl ho za auto a odtáhnul mě až k němu domu. Je fakt milej, pomyslel jsem si. A sexy, musel jsem uznat, když se mi vybavil jeho úsměv a široký ramena.

„Měl jsi štěstí, že jsem tě potkal. Mám tady v širokým okolí jedinou samotu. Mohl jsi tu taky zůstat trčet přes noc, než bys potkal další auto. Jo, jinak jsem Petr,“ poznamenal, otřel si ruku do monterek a natáhl ji mým směrem.

„Ondřej,“ představil jsem se a přijal potřesení rukou: „Já se jen snažil jet někam sehnat si práci a to auto mi kikslo.“

Petrův stisk byl silný, ale ještě zesílil když slyšel, že hledám práci.

„Tak ty hledáš práci, jo? Já si zrovna říkal, že bych si nějakýho pracanta najmul, blíží se léto a hodily by se mi dvě ruce k dílu. A ty vypadáš, že svaly docela máš,“ řekl Petr a sjel mě pohledem od hlavy k patě. Přišlo mi, že se trochu zarazil na mým rozkroku, ale přesvědčil jsem se, že se mi to jenom zdá. Potěšilo mě, že takhle nařachanej týpek komentuje pozitivně moji postavu.

„Rád ti tu pomůžu. Mám vystudovanou zemědělku a doma jsem s něčím pomáhal pořád,“ snažil jsem se na Petra udělat dojem.

„Zemědělku jo, tak výborný. Pojď za mnou, ukážu ti to tu a vysvětlím, co budeš mít na starosti,“ zaradoval se Petr, otočil se a vešel na statek. Musel jsem přidat trochu do kroku, Petr rozhodně nechodil pomalu. Petr napřáhl ruku směrem k menšímu baráku: „Tohle je chalupa, tady bydlim a ty budeš taky. Moc místností tam není: kuchyně, koupelna se záchodem, můj pokoj a obývák, což bude teď tvůj pokoj. Občas asi budeš muset vařit, ale jinak tam moc času nestrávíš. Naproti je hlavní stodola, tam jsou zvířata. Kráva, slepice a králíci. Moc zvířat tu nemám a zvládnu se o ně postarat sám. Tvoje hlavní práce bude jezdit s tímhle,“ přešel ke kůlně a poklepal na starší traktor: „Mám hodně polí a bude lepší, když mi s nima někdo pomůže.“

„Od toho jsem tady,“ usměju se a dodám: „S čím můžu začít?“

„Teď jsi jdi vybalit věci a rozhlídni se tu po chalupě, já mezitím dojedu nakoupit. Nečekal jsem, že tu budu mít dalšího strávníka navíc. Vrátím se asi tak za hodinu a půl, pak teprve nastoupíš na službu.“

Rozhodl jsem se rozhlídnout nejdřív po statku. Prvně jsem vešel do kůlny na nářadí a překvapilo mě, jak je zevnitř malá. Z venku se zdála jako obří barák, ale dovnitř se vešel sotva traktor a cirkulárka. Došel jsem k zadní stěně a uviděl úzký řez ve tvaru obdélníku. Skoro jako dveře, pomyslel jsem si, ale bez kliky. Došel jsem k průřezu a zatlačil. Se skřípáním se kus zdi pohnul a odhalil vstup do druhé části budovy. Nejdříve jsem si všiml strojů na posilování, ale v místnosti toho bylo daleko víc. V tý době mi ještě nedošlo, na co se vlastně koukám.

Ze stropů visely provazy, na stěně byly pověšené nejrůznější bičíky a pomůcky, o kterých jsem nikdy neslyšel. Uprostřed mísnosti stál masivní stůl, který měl kolem dokola zašroubované železné kroužky. Nevěřil jsem vlastním očím a vešel dovnitř. Napravo jsem uviděl starší televizor a VHS přehrávač, na kterém ležela hromádka kazet. Věděl jsem, že mám ještě čas, než se Petr vrátí, a tak jsem se rozhodl celou soustavu zprovoznit. Po chvíli snažení se na přehravači rozsvítila červená kontrolka a vložil jsem do něj první kazetu. Obrazovka přestala šumět a vykreslilo se na ní nádherný, široký péro. Péro patřilo Petrovi, který šteloval kameru a pak od ní ustoupil. Do záběru se tak dostala postava dalšího chlapa, který stál na špičkách, ruce měl svázané provazem nad hlavou a kolem čuráka měl nasazený černý gumový kroužek. Můj čurák v tu chvíli žádný kroužek nepotřeboval, okamžitě mi ztvrdnul.

Abyste pochopili, vždycky jsem byl dost sexuálně založenej. Ale tehdy ještě nebyl internet, na kterým si teď dohledáte snad už úplně všechno, co vás zajímá. Moje znalosti v sexu, a o to víc v tom drsněji založeným, proto byly značně malý. Věděl jsem, že jsem na chlapy, a věděl jsem, že chlapi si navzájem strkaj péro do zadku a do huby. O tom se spolužáci vždycky snažili vtipkovat. Já jsem byl jedinej z celý party, kdo každou zmínku o buzerantech hltal a snažil se o tom zjistit mnohem víc, ale ne tak nápadně, aby to bylo podezřelý. Dokázal jsem strávit hodiny tím, že jsem si ho honil a myslel u toho na svoje spolužáky a sousedy. Hlavně na Filipa, to byl soused, který bydlel vedle a od dubna do října nenosil nic jinýho než slipy a tílko, občas ani to tílko ne. I když mi nikdo neřekl, že existuje něco jako BDSM, ve svých myšlenkách jsem k němu intuitivně tíhnul. Představoval jsem si, jak mi Filip dává přes zadek, jak jsem svázaný u něho doma a jak mě nutí, abych mu ho honil, kdykoliv se mu zachce. Vždycky jsem byl v té „spodní“ pozici. Až v 18 jsem z jednoho pornočasáku, který mi půjčili spolužáci, zjistil, že existuje něco jako domina a submisiv. Ale nikdy jsem netoužil po tom, aby v té dominantní pozici byla ženská. Jelikož jsem neměl nikoho, s kým bych se sexu věnoval, tak jsem dost experimentoval s masturbací. Nehonil jsem si ho jen pět minut jako na začátku, ale postupně se navyšoval čas, jak jsem zkoušel nový a nový způsoby. Honil jsem si ho na různých místech, když doma nebylo místo, tak jsem vyjel na posed nebo slamník. V srpnu jsem pak vždycky zajel do kukuřice, svlíkl se do naha, lehl na zem a vyhonil se. Když jsem se dověděl, že jsou chlapi, co se nechaj píchat do zadku, tak jsem si vyrobil ohoblovanou tyč s průměrem menšího péra a zkoušel si ji strkat do zadku, abych věděl, jaký to je. Moc se mi to nelíbilo, a tak jsem od toho upustil. Už snad chápete, jak jsem se cítil po objevení kazety, prvního pořádnýho gay porna. Srdce mi bušilo neskutečně rychle a já věděl, že tohle je přesně to, co jsem celej život hledal.

Během deseti minut jsem zběžně projel celou hodinovou kazetu a celou tu dobu jsem měl neuvěřitelně napjatý péro. Petr si očividně liboval v hraní si s chlapským tělem. Nikdy jsem nic podobného neviděl, ale jedno mi bylo jasný. Tohle musím zažít. Pustil jsem druhou kazetu. Na týhle byl samotný Petr, který seděl na židli, nohy roztažené proti kameře a honil svoje masivní péro. Hlasitě k tomu vzdychal. Rozhodl jsem se, že Petra překvapím a dám mu jasně najevo, že si se mnou může dělat, co chce. Vymyslel jsem plán. Dal jsem hlasitost televizoru na nejvyšší stupeň, až se celou kůlnou rozléhalo Petrovo vzdychání. Našel jsem přesně takový gumový kroužek jako měl Petr na videu, nandal si ho na už tak pevnýho čuráka, stoupl si na stůl doprostřed místnosti a čekal, než se Petr vrátí.

Po půl hodině sledování toho nejvíc žhavýho videa, co jsem kdy viděl, jsem uslyšel zvuk auta. Vrátil se. Měl jsem strach, že mi bouchne srdce vzrušením, uslyšel jsem kroky, jak vchází do budovy. Postava Petra na videu mezitím vydatně vzdychala a nepřestávala si honit čuráka. Skutečný Petr vešel do místnosti s údivem na tváři. Asi minutu se na mě díval a pak došel k televizi a vypnul zvuk. Najednou bylo v místnosti ticho a mně se zdálo, že musí být slyšet, jak mi hučí v kládě.

„Můžeš si se mnou dělat, co chceš,“ řekl jsem nahlas.

Petrův výraz se změnil v úsměv.

„No, výborně. To šlo snadnějc, než jsem si představoval,“ prohlásil Petr a přešel ke stolu, na kterém jsem stál v pozoru a nahý, jen s kroužkem kolem nalitého péra. Přejížděl pohledem po svalech na mým těle a zdálo se, že je se mnou spokojený. „Na čtyři,“ zavelel najednou a tón jeho hlasu zvážněl. Ihned jsem ho poslechl a klekl na stůl. Petr měl tak moji hlavu, můj zadek i mýho čuráka v úrovni jeho očí. Přejel rukou po mým zadku a uchechtl se, když jsem se při dotyku trochu zatřásl. Už jen dotyk jeho ruky způsobil, že jsem se málem udělal. Petr přidal druhou ruku a roztáhl mi obě půlky, aby se podíval na díru. Zpoza mě se ozvalo spokojené zabručení: „Panenská?“

„Jo, je,“ odpověděl jsem a v tu chvíli jsem dostal ránu přes obě půlky.

„Teď si ujasníme pár věcí,“ zvedl hlas Petr, obešel stůl, koukl se mi přímo do očí a pokračoval: „Od teďka jsi můj sub, moje hračka. Budeš dělat jen, co ti řeknu, jinak to odskáčeš. Na moje otázky budeš odpovídat buď ano nebo ne. Od teďka jsem tvůj pán a budeš mě tak oslovovat. Rozumíš?“

„Ano, pane.“

„Nastoupíš u mě na službu a za normální práci budeš dostávat normální plat. K tomu ale budeš plnit spoustu úkolů a jediný, co za ně dostaneš, je možnost se vystříkat, rozumíš?“

„Ano, pane.“

„Nevím, jak moc si zběhlej v drsným sexu, ale vzhledem k tomu, že osmnáct ti bylo teprve nedávno, tak nepočítam radši s žádnejma zkušenostma. Už jsi s někým aspoň mrdal, nebo budeš potřebovat zaučit úplně ve všem?“

„Nikdy jsem nic s nikým neměl, pane,“ musel jsem přiznat popravdě, trochu jsem se styděl mluvit o tak intimních záležitostech, ale zároveň mě to dost vzrušovalo.

„Nechci od tebe nikdy slyšet žádný vymlouvání se a stěžování si. Ale! Kdykoliv tě něco bude moc bolet nebo už se ti bude zdát, že to nemůžeš vydržet, tak prostě řekni slovo červená. A já pak přestanu s čimkoliv, co budu zrovna dělat, jasný? Pán jsem tu já, ty mě budeš poslouchat, ale chci, aby bylo jasný, že se jedná o hru. A já si s tebou hrát budu.“

„Ano, pane. Děkuji, pane,“ dodal jsem, protože s jeho posledním sdělením se mi dost ulevilo. Věděl jsem, že nejsem se šílencem, který se nezastaví před ničím. To, že budu vše podstupovat dobrovolně, mě rajcovalo ještě víc. Až později jsem zjistil, že něco jako záchranné slůvko mi má nabídnout každej dominant.

„Prvně si musíme nastavit pravidla, který budeš bezpodmínečně dodržovat. Od teď budeš na statku chodit výhradně nahej, v okolí nikdo nebydlí, ale pro bezpečnost máš mimo statek povolený nosit kraťasy. Ty visí připravený u zadní brány,“ očividně jsem nebyl Petrův první sub.

„Ano, pane.“

„Máš dovoleno se udělat dvakrát denně. Jednou po obědě a jednou před spaním, pokaždé ale až na můj příkaz. Pokud se uděláš bez dovolení, donutím tě se udělat ihned znova, bez ohledu na to, jak příjemné to bude. Souhlasíš?“

„Ano, pane.“

„Slez ze stolu a dojdi k umyvadlu.“ Poslechl jsem ho a sklouzl ze stolu, hliněná podlaha příjemně studila. „Dělal sis už někdy výplach?“ zeptal se Petr, jako kdyby o nic nešlo.

„Ne, pane.“

„Není to nic složitýho, roztáhni nohy a předkloň se.“ Poslechl jsem a čekal, co se bude dít. Petr vzal hadici, která vedla zpod umyvadla, chvíli nastavoval teplotu vody a pak na hadici nanesl lubrikant. Všiml jsem si, že hadice neměla normální konec. Tam, kde bych očekával díru, bylo kulovité zakončení a voda tekla z děr po stranách. Strčil mi hadici do díry. Průměr hadice byl malý, a tak jsem cítil jen mírný tlak, ten zesílil, když pustil vodu. Po chvilce vodu zas zavřel a vytáhl ze mě hadici. Měl jsem strach, abych v sobě vodu udržel, ale očividně jsem s tím neměl problém. Petr mě popleskal po zadku a řekl: „Tamhle za plentou je záchod, sedni si na něj, napočítej do tří set a pak se vyprázdni. Vedle je podobná hadice, tak se pak jen opláchni.“

Provedl jsem vše, co mi řekl, a šel jsem si zpátky kleknout na stůl.

„Výborně.“ Petr mě poplácal po hlavě a přešel zpět k mému zadku. Opět odtáhl půlky a odkryl moji díru. Slyšel jsem, jak si fluše do ruky, a po chvíli jsem ucítil navlhčený prst na díře. Petr nebyl nijak hrubý, ale propracoval se brzy prstem dovnitř. Vzpomněl jsem si, jak jsem se zkoušel mrdat dřevěným, podomácku vyrobeným dildem. Tohle bylo daleko příjemnější. Nechal prst uvnitř a jen s ním lehce pohyboval, aby dráždil prostatu. Ten bastard věděl, jak na mě, málem jsem se udělal a z mýho ptáka začla téct předmrdka.

„Každý den ráno vstaneš v 6 a pořádně se umeješ. Jak zepředu, tak zezadu, jestli ti to je jasný. Pak připravíš snídani, míchaný vajíčka, čtyři pro mě a čtyři pro tebe. Až to budeš mít hotový, tak sníš svoji porci a pak mi doneseš tu moji do pokoje. Až se nasnídám, tak teprve rozhodnu, co s tebou ten den bude,“ vytáhl prst z díry. Jednou rukou mi chytil a otevřel pusu a pak mi strčil prst, který měl před chvíli v zadku do huby. Pamatuju si, že mě chuť mýho zadku překvapila, ale dobře jsem se vypláchl a bylo to spíš vzrušující. Celá situace mi přišla neuvěřitelně sexy a na mým péru to bylo vidět. Nejen díky škrtícímu kroužku, který jsem si nandal, ještě než Petr přijel, bylo moje péro tvrdý jako skála.

„Vidím, že jsi našel můj škrtící kroužek. Jak dlouho ho máš nasazenej?“

„Asi hodinu.“

„To vidím. Tvoje péro už přímo žadoní, abych ho sundal. Nikdy ho nenechávej nasazenej dýl. Do tvýho čuráka musí proudit furt nová krev a takhle by sis ho odrovnal.“ Sundal mi kroužek a opravdu, péro už mi skoro modralo a bylo hodně citlivý na dotek. O to intenzivnějc bolelo, když Petr péro pevně chytil do ruky, stiskl a tahal ho dolů. „A nezapomínej, že mi vždycky musíš říkat pane!“ procedil mezi zuby a já si uvědomil svoji chybu. Celá situace mě neskutečně bavila, ale uvědomil jsem si, že pokud nebudu poslouchat na slovo, tak to pro mě bude asi dost nepříjemný.

„Omlouvám se, příště už to neudělám, pane.“

„To si piš, že neuděláš,“ pustil mýho čuráka a konečně bolest ustala. „Než se pustíme do složitějších hrátek, tak tě nejdřív musim naučit, jak se správně mrdá a kouří. Lehni si na záda.“ Položil jsem se na stůl na záda a Petr mě svýma vypracovanejma rukama nastavil tak, abych měl zakloněnou hlavu, která přesahovala ze stolu. Pak si rozepl kalhoty a sundal triko, nemohl jsem tomu uvěřit. Přes triko nebylo poznat, jak moc svalnatej Petr je. Po tom co shodil všechno oblečení, jsem uviděl jeho masivní péro. Zdálo se daleko větší než na obrazovce. Otevřel jsem hubu a v tu chvíli mi na rtech přistálo tlustý péro. Vůně Petrova rozkroku naplnila můj nos, o kterej se začaly otírat jeho koule. Trochu to šimralo, protože na koulích vyrůstaly světlé chloupky, bylo vidět, že si je čas od času holí. Chvíli jsem měl možnost jeho čuráka žužlat, ale poměrně brzy Petr zarazil svoje péro hloubějc a musel jsem se celé situaci přizpůsobit. Petr mě začal pomalu rytmicky mrdat a já měl co dělat, abych se nezačal dusit, jednak mě trápilo jeho obří péro a druhak mi začly téct z huby sliny. Petr si toho ale nevšímal a mrdal mě takhle dál. Po pár minutách už jsem přišel na kloub tomu, jak správně dýchat, a celá situace se mi začínala líbit čím dál víc. Sáhl jsem si po péru a začal se honit.

„Dal jsem ti snad povolení si šáhnout na péro?“ zvedl najednou hlas Petr a chytil mi obě ruce a přitlačil je k desce stolu. Kvůli tomu se musel nade mě lehce nahnout a měl tak lepší postavení, aby mě mohl šukat. Ruce mi zatlačil do stolu a přidal na rychlosti. Měl neuvěřitelnou výdrž. Já už bych se dávno udělal, ale Petr nepřestával moji hubu mrdat dál. Když konečně přestal a péro vyndal, všude po ksichtu jsem měl směs mých slin a toho, co vyteklo z Petrovo ptáka. Myslel jsem si, že se udělal, ale pak mi došlo, že je to jeho předmrdka. Petr stál přímo nade mnou, vzal si do rukou moji hlavu a dobrý dvě minuty si mě prohlížel. Pak zničehonic nabral ukrutnej flusanec, kterej vypliv přímo na můj obličej. Cítil jsem, jak část stéká do mých vlasů, a Petr tomu ještě rukama pomohl a sliny do nich vmasíroval.

„Slez ze stolu a přehni se přes něj,“ další povel zněl jasně a já jsem bez váhání poslechl. Petr si za mě klekl, rozevřel moje půlky a v tu chvíli jsem ucítil jeho jazyk na mý díře. Trochu mě u toho lechtal vousama. Pamatuju se, že jeho umění s jazykem bylo jako z jinýho světa. Střídavě mě jazykem šukal a lízal, občas zapojil i prsty, nebo jen na moji díru jemně foukal. Po chvíli odešel a sundal ze stěny menší dildo. Byl jsem stále opřený o stůl se zadkem vystrčeným a čekal jsem, co se bude dít. Petr mě zezadu popadl a narval mi dildo do huby. Mrdal mě s ním snad pět minut a já se celou dobu nemohl soustředit na nic jinýho než na jeho stojící péro, který mě tlačilo mezi půlkama. Když dildo vyndal, pořádně si ho prohlídl a zhodnotil, že už je dostatečně pokrytý slinama. Přiložil mi špičku dilda k díře a druhou rukou si přitahoval moji pánev k sobě. Dildo tím pádem vklouzalo do mě a já se neubránil hlasitýmu vydechnutí. Tohle už bylo něco jinýho než prst a musel jsem to trochu rozdejchat. Petrovi to bylo jasný, a tak po tom, co do mě dildo zarazil až po okraj, poručil: „Sedni si na stůl a vydrž, než se vrátim. To dildo v sobě nech, je to tvoje poprvé a potřebuješ trochu roztáhnout, rozumíš?“

„Ano, pane.“

Petr na pět minut odešel z místnosti a já měl čas trochu o celé situaci přemýšlet. Ještě dopoledne mě ani nenapadlo, že bych mohl mít kdy sex. A teď tu sedím nabodlej na dildu, čekám, co si se mnou bude chtít dělat ten nejhezčí chlap, jakýho jsem kdy viděl. Bylo mi jasný, že toho ještě hodně zažiju. Když se Petr konečně vrátil, nesl v rukou velkej řeckej jogurt.

„Na kolena. A to dildo nech furt v sobě,“ okamžitě jsem poslechl a klekl si před něj. Dildo jsem musel přidržovat, protože samovolně vyjíždělo ven. Měl jsem pusu přímo před jeho pérem. Petr otevřel jogurt a začal povídat: „Čeká nás ještě dlouhej večer a měl by ses trochu najíst, abys měl sílu.“ Zanořil prsty do jogurtu a vytáhl hezkou dávku. Intuitivně jsem otevřel hubu a začal lízat jeho prsty. Takhle mě postupně nakrmil celým jogurtem. Od tý chvíle už jsem nikdy nechtěl nic jíst jinak.

Hodnocení
Příběh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (40 hlasů)
Vzrušení: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (40 hlasů)
Originalita: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (39 hlasů)
Sloh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (37 hlasů)
Celkem: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (47 hlasů)

Autoři povídky

Celé jméno-
Věk0
Autor

Nezapomeň napsat komentář, a podpořit tak další publikaci autora!

Komentáře  

-1 #7 Odp.: Výcvik na farmě – část 1otrokh 2019-05-26 06:33
Výborná povídka...už se těším na další díl. Díky
Citovat
0 #6 Výcviktom422 2019-05-10 17:28
Díky ti super tvrdarna. Těšil jsem se na ni celý den a nezklamala mne
Citovat
+3 #5 Odp.: Výcvik na farmě – část 1.Zmrdík 2019-05-09 19:08
Moc se těším na pokračováni!!!
Citovat
0 #4 ÚžasnýZmrdík 2019-05-09 19:07
Naprosto úžasný!!!
Citovat
+3 #3 Odp.: Výcvik na farmě – část 1.infedg 2019-05-09 09:33
Cituji Q:
No super, stojí mi a nevím jak to bude dál;-)

Díky za reakci (tím myslím jak tvoji odpověď, tak odpověď tvýho péra). Zkusim zapracovat na další části.

Cituji Ron:
Díky za další vlaštovku v tvrďárnách. :P

Taky dík, snad z těch vlaštovek bude celý hejno ;-)
Citovat
+6 #2 Odp.: Výcvik na farmě – část 1.Ron 2019-05-08 23:24
Díky za další vlaštovku v tvrďárnách. :P
Citovat
+8 #1 Odp.: Výcvik na farmě - část 1.Q 2019-05-08 23:04
No super, stojí mi a nevím jak to bude dál;-)
Citovat