Chceš se podílet na namlouvání úspěšných povídek do audio podoby? Právě tady a možná i díky tobě se rozhodne, jestli tenhle ambiciózní nápad uspěje.

Namluvit ty nejlepší povídky do audio podoby? Nápad pochází přímo od vás, čtenářů, a nás opravdu zaujal. Má takový projekt šanci na úspěch? Zkusme to a uvidíme. Pokud se vše ukáže proveditelně a čtenáři budou mít o poslech zájem, moc rádi uděláme z audio-povídek plnohodnotnou náplň OP.

Nejprve je třeba zjistit, jestli jsme schopni svépomocí nějaké povídky načíst. O profesionálnějším přístupu můžeme uvažovat až v dalších fázích. Budeme tedy potřebovat dobrovolníky, kteří se pokusí nějakou povídku na mikrofon načíst, a případně další zájemce, kteří se vyznají ve zpracování zvuku nebo se to chtějí naučit. Zázemí redakce v tomhle směru není velké.

Pokud tě to zajímá a chceš jakkoli pomoct, napiš do komentářů pod tento článek a budeme se průběžně domlouvat.

  1. Zájemci o načítání rovnou můžou zkusit pár odstavců z oblíbené povídky přečíst na mikrofon (např. na mobil přes nějakou appku diktafon, nebo na externí mikrofon na PC), nahrát ji na nějaké webové uložiště (např. na leteckou poštu) a hodit link sem do diskuze. Určitě jste už nějaké audio knihy poslouchali a víte, o co se snažit. Jasně, že to zpočátku nemusí být hvězdné, ale hodně věcí je o tréninku.
  2. Samozřejmě vítané jsou všechny nápady na technické zpracování, tipy na software na úpravu zvuku a ideálně i nabídka samotného zpracování ;-)

Těšíme se na spolupráci a jsme zvědaví, co se z toho vyvine. Tak mnoho zdaru! :-)

Komentáře  

+3 #1 Jak to ale načítat?Redakce 2019-02-24 20:47
Jak se taková povídka načítá? My žádné zkušenosti nemáme, ale třeba tady jsme našli popis, jak to dělají profesionálové. Samozřejmě takhle začínat nebudeme, jenom pro inspiraci :-)

klarasmolikova.cz/clanek/jak-vznika-audiokniha

A třeba tady je návod, jak to udělat elektronicky pomocí syntetického hlasu. Trochu jsme s tím experimentovali a teda nic moc. Máte nějaké zkušenosti?

https://dusanchlebik.cz/jak-vytvorit-nove-mp3-audioknihy-z-jakehokoli-textu/
Citovat