SLOVO REDAKCE

1. května 2021 | Milí čtenáři,

teploty se nám opět vyšvihly do dvouciferných hodnot, třešně rozkvetly, začíná se opět objevovat pozitivní nálada a snad znovu začneme žít trochu společensky. A i kdyby to ještě chvíli trvalo, vypadá to, že na OP není o sociální kontakt nouze. Jsme rádi, že nově zprovozněný chat si našel své místo na slunci a hojně ho využíváte. Snad jste kvůli dlouhým nočním debatám nepřišli o svůj spánkový rytmus ;-) O to víc nás těší, že nápad na chat nepřišel z řad Redakce, ale všimli jsme si ho v diskuzích pod povídkami. Ukazuje to krásně, že OP vytváříme společně a že to tu budeme mít takové, jaké si to uděláme.

Pomůcka v hlavní roli

Hlavní novinka dnešního slova redakce ale z této redakce pochází. Jak už napovídá obrázek, na prvního máje přinášíme slíbený sborník, v pořadí už pátý, věnovaný nejoceňovanějším pěti povídkám v nedávné soutěži Pomůcka v hlavní roli. Záměrně ale povídky neřadíme v pořadí stupínků vítězů, protože všechny oceněné kousky byly skvělé a zaslouží si stejné šance u čtenáře sborníku. Kdo ví, sborníky budou mít vždycky dobře viditelné místo v naší OP knihovničce, tak třeba za dlouhé roky si noví čtenáři nebo i OP veteráni budou říkat: "Tak tahle povídka určitě tehdy vyhrála první místo! Jiná to ani být nemohla." Pohledy zpět, vzpomínky a snění o minulosti mají takový hřejivý charakter. S podobným úsměvem snad budeme vzpomínat na to, jak na toho prvního máje kvetly třesně a jak jsme na OP chatu trávili chvíle covidové samoty.

Tak ať ty OP chvíle stojí za to!

Vaše Redakce

Komentáře  

+4 #2 Odp.: Slovo redakce 54Marko 2021-05-23 16:58
Pripájam sa k nebi a ešte raz gratulujem všetkým autorom a k ich skvelým poviedkam v tomto zborníku :-)
Citovat
+5 #1 Odp.: Slovo redakce 54nebi 2021-05-04 20:46
Páni, pět soutěžních povídek ve sborníku :-) přiznávám že téma pomůcky není nebi blízké, ale Ostrov je právě o tom, že tu každý najde, co ho těší. Věřím, že tento sborník mnohé potěší a najde cestu do mnoha knihovniček. Přeji pěkné počtení.
Citovat