SLOVO REDAKCE

12. června 2018 | Milí čtenáři, začneme zhurta první novinkou. Nebudeme chodit kolem horké letní kaše: Vesnický závod je venku! Vytištěný, nažehlený a přichystaný. Kluci to dotáhli, jak jsme ostatně čekali, zdárně až do úplného finále. Kniha je už teď k mání v tomto e-shopu. Tam se jim totiž román zalíbil natolik, že se ho rozhodli zařadit do svého běžného sortimentu. Protože chtějí kluky podpořit, nabídli jim lepší podmínky, než jaké budou mít v běžné distribuci v síti Kosmas (tam se kniha objeví ještě do začátku prázdnin). Ohromně vz fotka 3dnás to těší – o to víc, že je to jeden z nejkvalitnějších e-shopů u nás, mají na Heuréce 100%. Čtenáři, kteří s pořízením knihy vyčkávali, zda si opravdu tu trnitou cestu prošlape a bude vydána, můžou plesat – román může přistát u vás ve schránce během jednoho, dvou dnů. A pokud chcete kluky podpořit, zvažte nákup ve zmiňovaném e-shopu. Aktuality ohledně románu, jako jsou recenze, chystaný křest nebo další plány kluků, můžete sledovat na jejich webu.

Další příjemnou novinkou (žádná nepříjemná nebude), je první žurnalistický počin od Jaachima: rozhovor s autorem Troyatem, který byl oceněn titulem Povídka roku. Začtěte se o tom, co Troyata inspiruje, o jakých dalších povídkách přemýšlí, jaké jiné texty a postavy má mezi svými oblíbenými, a pozornější čtenáři narazí i na filozofická místa. Podle nás je to opravdu povedený kousek :-). Pokud se vám tento nový nápad taky líbí a chcete z něho udělat tradici, napište nám nebo Jaachimovi slovo podpory.

Ačkoliv novinky to byly důležité, slovo redakce vydalo dnes jen na dva krátké odstavce. Využijme toho a místo redakčního sloupku se začtěme do další várky skvělých povídek, které jinde na netu nenajdeme. To si pište ;-)

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

21. dubna 2018 | Milí čtenáři, jaro skončilo, léto je tu. Naplno a bez vytáček, o dva měsíce dříve. A to s sebou přináší výhody, o kterých jsme fantazírovali už v mnoha Slovech redakce: trička přes rameno, koupaliště, kraťasy na půl žerdi… A k těmto dobrým zprávám se přidávají i vaše Ostrovní povídky se svou pozitivní troškou do mlýna.

Ano, vyhlašujeme dlouho očekávanou anketu o nejlepší čtenářskou povídku roku 2017. (Úvodní triumfální znělka s podtóny bombastičnosti.) Je nám ctí vám vyhlásit, že romantickou povídku roku si odnáší naše autorská stálíce Hrášek za Chlapce v mé náruči – gratulujeme! Pokud se přesuneme do kategorie klasických povídek, vavříny si s přehledem vysloužil Kev1000 se svým Dredařem na treku – doufáme, že to pro tebe bude velké povzbuzení do další tvorby, gratulujeme! A kategorii tvrďáren opanovala rozsáhlá série Cukrová hora od Troyata – taktéž se přidáváme ke gratulaci! Všem autorům odměníme povídky, tak jako obvykle, odznáčkem a oceněním, kterým se jednou pro vždy zapsali do síně slávy OP :-).

Já, Inrův dědic - obálkaDruhá dobrá zpráva, kterou jsme si pro vás přichystali, nás přesouvá od publikací elektronických děl k těm fyzickým, papírovým. Ať už se vám to zdá sebeneuvěřitelnější, tak po Vesnickém závodu od Full.ofa a Leckda si další povídková série původně publikovaná na OP prošlapala trnitou cestu k fyzické publikaci ve formě knihy. Je jí román Já, Inrův dědic od autora Michala, která vychází z oblíbené Románové pohádky. Michalova kniha je nyní těsně před tiskem a on se rozhodl pro své věrné čtenáře z OP připravit akci, ve které si můžete knihu předobjednat za speciální ostrovní cenu. Z tohoto úspěchu, za kterým je nesmírně osobní dřiny, máme jako redakce velkou radost a autorovi blahopřejeme.

Poslední supr novinkou je nápad našeho spolupracovníka a autora Jaachima, který by rád pomalu rozjel něco jako "OP žurnalistiku". Co si pod tím představit? Můžeme prozradit, že vás v nejbližší době čekají originální rozhovory s oceněnými autory. Pokud chcete Jaachima v téhle aktivitě podpořit, napište mu nějakou pěknou povzbuzující zprávu.

A tím pro teď končíme, užívejte léta, pokud se tedy nevrátí jaro, čtěte, pište, milujte se a relaxujte.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

18. března 2018 | Milí čtenáři, tak jsme to dali! První opravdu erotický gay román v Česku Vesnický závod spatří pod patronací Ostrovních povídek světlo světa! A je to také díky vám, vašemu zájmu o původní povídkový cyklus, vašim pozitivním i kritickým komentářům, které autory poháněly v tvorbě, a nakonec i vaší podpoře v kampani.

Hithit oslava

Autory teď čekají tři měsíce intenzivní práce na dokončení korektur, grafiky a sazby, domluva s tiskárnami a distributory a rozeslání výsledného díla včetně odměn všem těm, kdo přispěli. Jejich snažení můžete sledovat na stránkách knihy, kde si také můžete knihu nezávazně předobjednat, pokud jste kampaň nestihli. Držme jim společně palce, aby vše zvládli a aby se jim podařilo dostat knihu třeba i na pult vašeho oblíbeného knihkupectví.

Jak jsme slíbili, hned po skončení kampaně se konečně vrháme na zhodnocení minulého roku, kdy jsme na našem serveru publikovali 124 originálních textů. Na základě vašeho hodnocení jsme z každé kategorie vybrali 5 z nich, aby se utkaly v anketě Povídka roku 2017.

V kategorii romantických povídek tu máme prvotinu Dilema slovenského autora R. Povídku Chlapec v mé náruči nám přinesl náš stálý autor Hrášek. Kde je on, nesmí chybět ani Saavik se svou povídkou V dobách dávno minulých a nebo oba zároveň a jejich povídka Zdravý rozum. Pětici doplňuje Dušan se svým pátým dílem série Vzpomínek.

Kategorii klasických povídek otevírá série Dredař na treku od nového autora Kev1000, následuje rychlovka Na cestě taktéž nového autora XYZ2345. Oslava narozenin je zatím jediný počin autora Liongale, zatímco honzik92, autor povídky Vůně zpocených svalů, má kontě texty hned tři. Pětici autorů uzavírá Kashttan se svou sérií Zažehnutí.

Série Cukrová hora od Troyata otevírá kategorii tvrďáren. Následuje opět Hráškův dvojdíl Králíček a hned dvě Petříkovy povídky s poetickými názvy Nejlepší kámoši přinuceni k vzájemnému sexu a Teploušem proti své vůli. Další pokračování Nudistické ubytovny od Filipa Svlečeného pak celou kategorii uzavírá.

Pokud jste mezi těmito povídkami nenašli tu svoji nejoblíbenější, nezoufejte a už teď hodnoťte povídky, které se vám líbí, aby se tu v dalším roce objevily ony. Teď už ale hlasujte, ať můžeme co nejdříve vyhlásit vítěze!

S přáním brzkého jara,
Redakce

SLOVO REDAKCE

3. března 2018 | Milí čtenáři, ač se to v těchto mrazech vůbec nezdá, jaro už klepe na dveře. Zatímco se stupnice venkovních teploměrů pomalu odrážejí ode dna, jiná stupnice na našem webu se dostává do varu. A je taky na čase! Vždyť crowdfundingová kampaň pro vydání románu Vesnický závod se dostává do své poslední třetiny. Ano, už jen dva týdny si můžete pořídit první opravdu gay erotický román v předprodeji za bezkonkurenčních 350 Kč i s poštovným.

vesnicky zavod anketa odpovedi

Ale to jestli nakonec kniha spatří světlo světa, záleží stále na vás. A protože jsme se minule ptali na váš názor, autoři pro vás připravili stručnou reakci na vaše odpovědi. Především by chtěli moc poděkovat všem těm, kteří už přispěli, jen díky vám má kampaň šanci v této závěrečné fázi uspět. Těm, kteří už se rozhodli, ale ještě otálejí, vkazují, že čím dřív přispějí, tím je větší šance na úspěch, neboť to přesvědčí další váhavce, že projekt uspěje. Těm, kdo čekají, až se kniha bude povalovat v sekci erotické literatury v místním knihkupectví, zase že speciální odměny i speciální cena jsou k dispozici jen teď. To je i odpověď pro ty, kterým kniha přijde moc drahá – levnější už to nebude! Ti, kdo se bojí a nesmí do lesa, si místo tištěné knihy mohou pořídit e-book, který nikdo nikde nenajde.

Těm, kdo si příběh už četli na našem serveru a kterým se líbil, autoři vzkazují, že ho ještě hodně vylepšili, a navíc přidali další kapitoly, které vnesou do celého příběhu nové světlo. No a těm, co se příběh zas tak moc nelíbil, vzkazujeme my z redakce, že jestli uspěje tahle kniha, bude to impuls pro zkusit vydat třeba zrovna vašeho oblíbeného autora.

A nakonec ultimátní návod pro ty, kdo netuší, jak si knihu pořídit: klikni sem, vyplň e-mail, jméno, příjmení, adresu a zvol způsob platby. Jakmile platba proběhne, můžeš si zvolit, zda přispěješ pod svým jménem, nebo anonymně. Kniha ti přijde poštou během června. Pokud bys chtěl raději e-book: klikni sem, vyplň e-mail, přezdívku a zvol způsob platby. Jakmile platba proběhne, zvolíš si anonymní příspěvěk a e-book ti přijde na e-mail také v červnu.

Více už toho dnes nestihneme, musíme vyřizovat záplavu povídek, která se nám tu nashromáždila – jen za poslední měsíc jsme jich vydali přes 20 – a to už je pořádná porce kvalitního čtení.

SLOVO REDAKCE

13. února 2018 | Milí čtenáři, tak tu máme předvečer svátku všech zamilovaných, a ačkoliv od našeho posledního příspěvku uplynuly sotva dva týdny, jsme tu zpět s čerstvými aktualitami a výzvou na vás čtenáře.

032 white bg sm2

Jak jste určitě všimli, crowdfundingová kampaň pro vydání románu Vesnický závod, založeném na bázi povídkové série z OP, je v plném proudu a už vybrala skoro polovinu cílové částky! To je ohromný úspěch, ale určitě nesmíme usnout na vavřínech, neboť získat druhou půlku bude ještě o něco obtížnější. A jelikož nám stejně jako na úspěchu tohoho historického projektu záleží na názorech vás, čtenářů, připravili jsme pro vás anketu, kde můžete nejen nám, ale hlavně autorům sdělit, co si o jejich počinu myslíte a proč se do něj svým příspěvkem zapojíte či nezapojíte.

Na základě vašich podnětů se autoři rozhodli vydat román i ve formě e-booku, což je ideální forma pro ty, kdo nechtějí nic dostávat poštou a chtějí zůstat v úplné anonymitě. Připomínáme pro ty, co se rozhodují pomalu, že už zbývá jen posledních pár kusů za opravdu exkluzivní cenu 300 Kč včetně poštovného.

A na závěr informaci pro ty, kdo vyčkávají na anketu Povídka roku. Nebojte, bude, jakmile skončí kampaň k románu, a určitě bude z čeho vybírat!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

28. ledna 2018 | Milí čtenáři, venku nudný omšelý leden, ale vroucí a slavnostní atmosféra uvnitř. Tak nějak se teď tady v redakci cítíme. Ostrovní povídky se ocitají hned u dvou milníků své více jak pětileté existence. Jedním z nich je jubilejní pětistá povídka publikovaná právě dnes. Pěkně číslicemi: 500. Půl tisícovky. Dva a půl řádu originálních děl, která nikde jinde nenajdete. Pět stovek unikátních autorských zamyšlení. Odhadem tři tisíce hodin lidského soustředění na psaní a korektury. Práce k osmdesátce autorů, které jste si na OP zobrazili 1 440 610 krát (ano, milion-a-půl-krát). A k tomu přesně 2724 komentářů a zpětných vazeb od vás, čtenářů. Stovky literárních hrdinů, kteří zde spatřili světlo světa. Tahle čísla nás dojímají a ne že ne :'-)

032 white bg sm2Druhým milníkem je blížící se publikace prvního románu na bázi povídkové série z OP: Vesnický závod. Klukům se podařilo dostat román jako projekt na crowdfundingový portál Hithit, kde jeho kampaň odstartuje za pár dní (odpočítávač výše). V románu vidíme víc než jen první krok OP z elektronického do skutečného světa. Může být ukázkou toho, že v Česku má tenhle nový žánr své místo. Že spojení erotiky a dobrého příběhu má svoje čtenáře. Může to být inspirací pro mnoho dalších autorů, může to literární klima v queer komunitě opravdu změnit. A to je snad pro každého redaktora, autora i čtenáře něco úžasného :-)

Jako malé poděkování dlouhodobé podpoře čtenářů OP se kluci rozhodli, že na Hithitu nabídnou prvních 30 knih za opravdu speciální ostrovní cenu. Nikdo jiný než vy o tom dopředu neví, takže pokud nezaspíte a knihu si včas objednáte, můžete mít tištěný Vesnický závod doma za hubičku. Díky, kluci!

Tak tedy: dospívajícím Ostrovním povídkám přejeme vše dobré, dlouhé zdraví a šťastné nakročení do nového období života – života bez akné, rozpačitosti a nové vyspělosti!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

18. ledna 2018 | Milí čtenáři, tohle Slovo nezačneme zmínkou o aktuálním počasí, protože to… no, neumíme. Kluci z Redakce nám půjčili tuhle prominentní plochu, abychom vás rychle o něco požádali. Upřímně: poslední měsíc nedokážeme myslet na nic jiného, a jak se odpočítávadlo nahoře blíží neúprosně k nule, pořád musíme přemítat, jestli jsme s přípravami na start hithitovské kampaně na něco nezapomněli. Určitě zapomněli, ale snad nepodstatného.

roznes letakyK věci. Podniknout úspěšnou kampaň na Hithitu není sranda. Proto potřebujeme, aby se o ní dozvěděli lidi z široké queer komunity u nás i na Slovensku. Kromě jiných cest, které připravujeme, jsou dvě, kde byste nám mohli ohromně pomoct: roznos letáků a sociální sítě. Pokud znáš nějaký queer podnik ve svém městě, stáhni si letáky, vytiskni je a rozstřihni. Jakmile 1. února nastartuje kampaň, vyraz na místo. Zeptej se obsluhy, jestli to můžeš rozhodit na stolky apod., můžeš připomenout, že projekt je komunitní, nekomerční a okoření naší queer scénu. Určitě nám dej vědět, že a kam jsi to roznesl, ať to nedáváme na stejná místa. Když k tomu přihodíš fotku podniku s letákem, uděláme z toho koláž a hodíme ji sem. Zajímavá jsou velká i menší města, kromě Brna a tak trochu Prahy nemáme zatím pokryté zhola nic. Ani Slovensko.

No a pokud hodíš status/zprávu na svůj Facebook, Twitter, Snapchat…, bude to taky geniální. Nejlépe sdílej odkaz na video nebo na náš web: http://vesnicky-zavod.eu/

Vaši Full.of a Leckdo

SLOVO REDAKCE

6. ledna 2018 | Milí čtenáři, je to tady! Omlouváme se všem, kterým to tak nepřijde, ale máme pocit, že tohle je historický moment pro Ostrovní povídky :-). Redakce se nedávno rozhodla podpořit autory Full.of a Leckdo v jejich odhodlání vydat jejich dobře známou sérii povídek Vesnický závod knižně prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit. Pokud se nám zadaří, bude to první publikace vydaná pod patronátem Ostrovních povídek – a dost možná ne vůbec poslední. Tohle by mohlo opravdu začít novou etapu vývoje vašich OP.

032 white bg sm2Autoři povídky výrazně přepracovali, některé kapitoly jsou dokonce napsané z gruntu znovu. Postavy jsou prohloubené, jednotlivé díly jakožto nové kapitoly jsou dobře navázané. Kniha bude také obsahovat zcela nové texty a bonusy, které vám autoři představí v únoru na stránkách projektu na Hithitu. Budeme rádi, pokud se rozhodnete si knihu pořídit a pomoci jí tak na svět.

Zároveň víme dobře, že vydat knihu na vlastní pěst je velmi těžké. Náklady na tisk a vazbu jsou vysoké a bez velkého nadšení člověka ta záplava práce snadno sejme. Proto jsme se rozhodli postarat se o mediální podporu na serveru a předali jsme kontakt na první čtenáře OP, kteří pomáhají s korekturami a s přípravou kampaně. Pokud by ses chtěl nějakým způsobem, byť sebemenším, na podpoře podílet, připravili jsme pro tebe přehledný návod, čím bys mohl hodně pomoct. Pokud máš jiný nápad, sem s ním a napiš nám o něm. Více informací o románu pro vás autoři připravili na stránkách knihy vesnicky-zavod.eu.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

30. prosince 2017 | Milí čtenáři, tak jsme to stihli! Jménem nás všech, kteří jsme pro vás Ostrovní povídky v roce 2017 připravovali, vám přejeme pořádného Silvestra se vším, co k němu podle vás patří, a úspěšné nakročení do ještě úspěšnějšího roku 2018! Ať vás provází síla, radost, tvořivost a moudrost a obklopují jen ti nej kluci! :-)

Vaše Redakce

pf2018

SLOVO REDAKCE

9. prosince 2017 | Milí čtenáři, počasí se za těch pár týdnů ani nestačilo pořádně změnit a už je tu nové slovo redace. Není divu, když se kolem Ostrovních povídek teď děje tolik věcí. Kromě každodenní porce čerstvých povídek bude tato zima plná novinek a příjemných překvapení!

tumblr01Začneme hned prvním předvánočním dárkem. Ostrovní povídky zamířily na Tumblr, slavnou blogovací sociální síť. Na našem novém profilu najdeš pravidelné upoutávky na nově publikované povídky, takže když si nás začneš odebírat (hezky česky folouvovat), budeš mít info o novinkách automaticky a z první ruky. Těšit se můžeš nejen na povídky a aktuality o současném dění v komunitě (mnohem častěji, než co se dozvíte ze Slova redakce), ale také inspirativní obrázky k tématu povídek pro navození té správné atmosféry, články a zamyšlení, možná i rozhovory s autory. Vše se uvidí. Důležitý bude váš zájem a vaše zpětná vazba.

A kdo za tím vším stojí? Ek diri, představujeme vám novou posilu našeho týmuS.Frei – který se s vervou ujímá nejen Tumblr projektu, ale také se na něj jistě budeme obracet pro radu ohledně moderní mediální komunikace. OP musí jít s dobou, no ne? Pokud se vám nápad líbí, určitě S.Frei podpořte a profil začněte odebírat. A pokud nemáte ještě účet, vytvoření je otázka chvíle. 

A protože zapálených nováčků v týmu máme už více, rozhodli jsme se jim poděkovat na nástěnce "slávy" v levém panelu pod názvem SPOLUPRACOVNÍCI. Pokud bys nám také chtěl pomoci, ať už s korekturami, s mediální komunikací, nebo máš nějaký jiný zajímavý nápad, určitě se ozvi – čekáme na tebe :-)

Hezké prosincové čtení vám všem a do svátků se snad ještě ozveme (kdyby ne, tak příjemné Vánoce a vše nej do nového roku).

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

4. listopadu 2017 | Milí čtenáři, rtuť teploměru od posledního slova redakce už opovážlivě klesla, aktivita volných triček a trenek spadla k absolutní nule už před týdny a nahradily je tlusté bundy a čepice. Holt, podzim sexy klukům nepřeje. Přeje ale klukům literárním, kteří k vám putují už dobře zavedeným tempem povídka za dva dny bez ohledu na náklady na vytápění. A z toho máme i my velkou radost.

Umíš socky? Hledáme zapálené správce na náš Tumblr.

Dík za tohle tempo nepatří ale jenom autorům (jim děkujeme vždycky!), ale také našim novým korektorům. Na základě naší výzvy v minulém slovu redakce se nám přihlásilo šest kluků a dva z nich se připojili k týmu, který za Ostrovními povídkami stojí: Doublemo a Jaachim H. Tuulenhenkäys. Bez jejich statečné rytířské práce bychom měli s tou gramatickou saní opravdu co dělat: usekneš jednu hlavu, ale druhá na jejím místě vyroste :-) Pokud budete mít chvilku, můžete jim poslat zprávu a v bitce je dobrým slovem podpořit.

A jak jsou Ostrovní povídky našlápnuté, rádi bychom šli trochu s dobou a zkusili se objevit na sociálních sítích. A proto vyhlašujeme další konkurz – tentokrát hledáme nadšené správce pro náš Tumblr. Co by to pro tebe znamenalo? No, především velkou volnost a kreativitu; jakou tvář našemu blogu vtiskneme, bude z velké části na tobě. Budeš chtít napsat krátké shrnutí k právě vyšlé povídce, nebo raději najdeš super fotku, která její atmosféru vystihne? Nebo máš jakýkoli jiný nápad? Sem s ním!

A nemusíš se omezovat jen na sociální síť. Co takhle zkusit napsat nějaký článek na naše spřátelené weby? Udělat rozhovor s populárními autory a postnout to sem na stránky nebo to dokonce pustit do světa? Dej o Ostrovních povídkách vědět! Meze se ti jako mediálnímu šéfovi nekladou a můžeš si to napsat jako stáž do hvězdného životopisu – Chief Marketing Expert na tom nejlepším a nejvíc cooool literárním webu v téhle lokální skupině galaxií.

Tak se těšíme na ten příval zájemců! A vám ostatním příjemné podzimní čtení.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

7. srpna 2017 | Milí čtenáři, o čem že se bude po tomto slovu redakce mluvit? S Ostrovními povídkami je to jako se složitým strojem: pokud běží dobře, snaž se nic neměnit. A tak jsme si říkali, co se s tímhle literárním strojem stane teď v létě. Všude třicítky, většina kluků u vody zahraniční (moře) nebo domácí (rybník), to nikdo nebude mít čas ani mentální energii psát ani číst. Ale opak je pravdou – stroj pracuje na plné obrátky. Vypadá to, že nejlepší na letní vedra je zastíněná terasa, v ruce jedné ledový čaj a v ruce druhé… Ostrovní povídky. A my jsme moc rádi. Poslední dobou se na serveru objevuje nová povídka každé dva dny, kterou si za pár týdnů přečte na tisíc čtenářů. I víc.

Hledá se korektor

A tohle je opravdu nápor. Nejenom na vás, čtenáře – to je totiž nápor veskrze příjemný, ale také na redakci. Bez každodenní návštěvy redakčního systému a pár hodinek editace textů si už ani den představit nedokážeme. I přes naše nasazení prostě nestíháme. A proto přicházíme s nabídkou kvalitního korektorství :-)

Nemyslete si, stát se korektorem textů na Ostrovních povídkách je mazec. Hledáte praxi pro budoucí povolání editora, vydavatele, novináře? Dejte si nás jako referenci! Hledáte solidní brigádu na léto, díky které kromě sakra dobrého pocitu získáte i VIP přístup k nejnovějším textům? Jděte do toho! Jsi hnidopich, akurátník a knihomol a doposavad sis za to nevysloužil nic než nevděk? U nás dojdeš uznání vrchovatého! Vždycky jsi chtěl kluky opravovat, pomáhat jim vylepšovat jejich tvorbu a nabízet dobře míněné rady a styděl jsi se ozvat? Teď máš možnost stát se hrdým členem Redakce a vysekat se zlatě kolorovaným klínovým písmem do žuly historie Ostrovních povídek. A stát tě to bude jen jedno jediné kliknutí na banerek a vyplnění formuláře. A pak už to pojede samo, uvidíš.

Dík moc a užívejte léta ideálně ve společnosti České… Ostrovních povídek, samozřejmě! Ĝis reskribo!

Vaše Redakce

 

SLOVO REDAKCE

3. května 2017 | Milí čtenáři, možná vás to už taky nejednou napadlo. Jak to, že jsou Ostrovní povídky tak krásně čisté, bělostné, v jednoduchém a přehledném designu? Jak to, že se mi tady texty čtou o tolik lépe než jinde? Jak to, že ty stránky vypadají tak uceleně? Jak to, že na Ostrovních povídkách můžu přečíst i delší text a moje pozornost netěká? Odpověď je jednoduchá: na stránkách totiž není žádná reklama. I když nám ji už některé společnosti vnucovali. Nikdy nebyla a snad ani nebude!

discobolos

Ano, opravdu. Nic tu na vás nebliká, nic nevyskakuje, nevysouvá se z boku, nepřehrává otravná videa a v horším případě nespouští zvuky. A teď se zamyslete, kolik znáte v dnešní době nevýdělečných webů, které nemají vůbec žádnou reklamu... Ano, snažíme se to dělat jinak než ostatní, nekomerčně a zdarma a prostě od začátku projektu (bože, v létě to bude pět let!) platí všechny náklady na provoz a rozvoj stránek redakce sama.

Nedávno nás napadlo, že by možná leckdo z vás chtěl na provoz stránek přispět, byť i jen symbolicky. Ať už jako akt solidarity, nebo jako chytrou podporu udržet web dlouhodobě bez reklam a v provozu. Proto dnes přinášíme novinku (ano, Modří si už pod menu vlevo všimli a vědí): možnost přispět rychle, jednoduše a bezpečně kartou přes tlačítko Donate (daruj) služby PayPal. A jako poděkování pro podporovatele jsme připravili několik odměn, mezi nimi jednu skutečnou specialitu, o které jste možná už snili, ale nikdy ji nevyslovili nahlas ;-). Přečtěte si o nich a budeme rádi, když se rozhodnete téhle možnosti využít.

Gravajn dankojn!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

25. února 2017 | Milí čtenáři, v Čechách je pořád zima. Luhy a háje sužuje vichřice a déšť se sněhem, a proto je samozřejmě lepší zústat doma, udělat si čaj a číst Ostrovní povídky. Jak jinak si také vysvětlit úžasnou úrodu textů po Novém roce? Celkem 15 povídek za necelé dva měsíce, to je už víc než jen deštík nadcházejícího jara, to už je průtrž mračen. A abychom zůstali styloví, umícháme z toho tak trochu déšť se sněhem, loňským sněhem…discobolos

Ano, vyhodnocení ankety za minulý rok 2016. A kdo že tedy získal prvenství v souboji o prestižní odznáček ke své povídce? Tak tedy: v kategorii Romantika ocenění všeho čtenářstva získává… Saavik se svým Konopištěm! Gratulujeme! Kategorii Klasika zase neúprosně kralovalo Londýnské dobrodružství od FentyXXe – taktéž gratulace! A nyní kategorie nejobávanější: ve stylu Tvrďáren se na zlaté příčce umístila Nudistická ubytovna, kterou provozuje Filip Svlečený – blahopřejeme! A v Ostrovním světě zase pozornost upoutala výborná povídka Chci Toma od Paula, který chce Toma90 – skvělá práce, gratulace! Všem připínáme v tomto slavnostním okamžiku odznáčky k povídkám a doufáme, že takové ocenění pro vás bude dalším impulzem k tvorbě.

Zároveň ale chceme poděkovat všem autorům, kteří svými texty obohatili náš server v roce 2016. A pokud vás zamrzelo, že se zrovna vaše povídka neprobojovala na vrchol žebříčku popularity, nevěšte hlavu. Na tomto webu publikujeme jenom opravdu hodnotné texty, vybíráme je jako nejlepší z řady povídek, které každý měsíc do redakce dorazí. Vytváříme tak koláž povídek, z nichž každá je hodnotná něčím jiným – ta originalitou, ta dobrým příběhem, jiná zase dobře popsanou akcí nebo neobvyklou myšlenkou. Pomyslný odznáček připínáme tedy všem z vás, autorů!

A pokud i vy, čtenáři a uživatelé webu, cítíte, že byste chtěli redakci a celému projektu poděkovat, máme jednoduchý návod s mnoha způsoby, jak nás podpořit. Připomínáme, že celý web je zcela nevýdělečný, bez jediné reklamy a všichni lidé zde pracují jen z nadšení pro věc. Pokud se rozhodnete pro nějakou formu podpory, dejte nám o tom do redakce vědět, můžeme vás uvést na seznam podporovatelů.

Tak tedy: ceny jsou uděleny, děkujeme za pozornost a čtení a psaní zdar – gay fikci zvláště!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

15. ledna 2017 | Milí čtenáři, pořád jsme si nezvykli a málem jsme to nestihli (ale ještě je leden, takže se to počítá): přejeme vám vše nejlepší do nového roku! Ať se vám podaří uskutečnit všechny vaše plány – a ať se vám daří vymýšlet uskutečnitelné plány! discobolos

Pořád jsme si na to nezvykli. Kolikátý je to už přelom roku, který s Ostrovními povídkami slavíme? Kolikátý Nový rok boříme nohy do rozehřátého písku, sledujeme kluky s nejistou chůzí po pláži snažíce se bojovat s ranní kocovinou svěžím mořským vzduchem. A vzpomínáme, co v Praze. A možná právě kvůli rozdílům v "podnebí" jsme si loni připadali jako tvůrci samizdatu. Ano, skutečného gay-erotického samizdatu, v němž nalézají útočiště texty, které stojí na pomezí mezi klasickou a erotickou literaturou. Povídky, které (ještě) nemají svou literární škatulku, a proto to mají v životě těžší. A uvědomili jsme si, že toto je něco, čeho si na Ostrovních povídkách nejvíc vážíme a co chceme i další rok rozvíjet, jak jen čas a energie Redakce a korektorů dovolí.

Jedna z věcí, která nás opravdu těší, je počet povídek v loňském samizdatu: bylo jich neuvěřitelných 129 originálních a kompletně revidovaných textů. To nejsou stovky, ale spíše tisíce stran. To je pořádná virtuální bichle. A čtenářů také není poskrovnu: povídky si přečte denně více jak 300 unikátních uživatelů. Myslím, že v tuto chvíli už můžeme všichni chápat Ostrovní povídky jako regulérní elektronické nakladatelství. A opravdu, kromě běžného publikování na našem serveru bychom rádi letos přišli s něčím opravdu novým: s tištěnou publikací. O co se bude jednat a zda se to nakonec opravdu podaří, se nechte překvapit.

A jak už se stalo tradicí s novým rokem, vyhlašujeme i letos anketu o Nejlepší povídku za rok 2016. Jelikož se loni sešlo tolik povídek, budeme netypicky vybírat mezi pěti povídkami v kategoriích Romantika a Klasika. Kategorii Romantika tento rok opanuje náš stálý autor Saavik, ať už sám (Konopiště, Slepá láska, Svět je malý), tak společně s Hráškem (Ostrov Kentaurů), doplňuje ho pak ještě série povídek Zakázaná láska od nového autora Eddie24. V kategorii Klasika máte možnost zvolit mezi závěrečnými povídkami sérií Vesnický závod (autorů full.of a Leckdo), Policejní hlídka (od Michala) a Lyžařský výcvik (od Good Guye) a dále mezi sérií V zajetí džungle od dvou posledně jmenových autorů a série Londýnské dobrodružství (od autora FentyXX). V kategorii Tvrďárna soutěží dvě povídky Filipa Svlečeného Nudistická ubytovna a Taneční kurz se sérií od Good Guye Mukl. Samostatnou kategorii Ostrovních povídek obsadil Paul se svými povídkami Tři mouchy jednou ranou, Já, Markus a César a ve spoluautorství s tom90 s povídkou Chci Toma. Za kategorii Romány posíláme alespoň čestné uznání jedinému loňskému románu Románová pohádka od MichalaHlasujte prosím vlevo, anketa změnila trochu formát, takže si s tím musíte poprvé pohrát.

Děkujeme, že jste po celou dobu s námi, že čtete a píšete povídky, že je opravujete (velký dík patří Filipovi Svlečenému, našemu výbornému korektorovi) a že nás propagujete. Díky tomu jsme přesvědčeni, že rok 2017 bude ještě úspěšnější než ten minulý.

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

13. února 2016 | Karaj legantoj, milí čtenáři, nur simple en malmulte da vortoj: jen nova kostumo de nia servilo! Jednoduše pár slovy: spouštíme novou responzivní verzi stránek! :-)
discobolos

Jak jsme předesílali minulý týden, dnes večer se povedl přesun webu do nového, aktualizovaného kabátu. Ten přináší pár důležitých novinek: především responzivní design umožnuje snadné procházení stránek i na menších displejích vašich mobilů a tabletů. Vylepšený systém soukromých zpráv umožňuje komfortnější komunikaci mezi uživateli a chová se už více jako běžný email. Změn doznala i grafická identita stránek; nové logo, grafické prvky po stranách i font nadpisů, věříme, posouvá projekt do mírně současnější polohy. Pro autory je podstatné, že systém nyní umožňuje inteligentní verzování vašich povídek během korektur, takže vaše původní texty budou stále k nalezení.

Jak projekt Ostrovních povídek roste, žádá si více a více pozornosti nás v redakci. Vítáme tedy každou pomoc, například s korekturou textů, díky které jsme mimo jiné našli dostatek času na přeskriptování stránek. Nicméně podpora i vás ostatních se v budoucnu stane klíčovou pro rozvoj a udržování serveru. Připravili jsme proto novou položku v menu nazvanou Podpořte nás, kde se dozvíte, jakými všemi způsoby můžete přispět k bezproblémovému provozu a rozšiřování projektu, k růstu jeho věhlasné pověsti, růstu tak velikému, že jeho sláva hvězd se bude dotýkat, a překonávaje propastné prostory mezigalaktické, rozmachem svým zahanbí vesmír, a jehož následný pyšný kolaps zachytí vzdálená civilizace v obdobě Michelsonova interferometru jako něžné, desetinu sekundy trvající vibrace gravitačních vln. Ach, když vidíte, co může vaše podpora znamenat, to může zůstat vaše srdce vlažné? :-P

Nám všem tedy přejeme příjemný čas strávený na staro-nových stránkách a doufáme, že nám zachováte přízeň. Vivu longe kaj bonfartu!

Vaše Redakce

P.S. I na toto Slovo redakce můžete, jak jinak, reagovat v diskuzi níže:

SLOVO REDAKCE

7. února 2016 | Tre karaj legantoj, milí čtenáři, ni alportas al vi novaĵojn pri la novaj proponaj funkcioj de nia servilo! Nezvykle brzy přicházíme s dalšími novinkami – důvod je jednoduchý: děje se toho teď povícero. Nejprve nám doběhlo hlasování o nejlepších povídkách roku 2015, které je třeba vyhlásit, a zároveň jsme se v redakci vrhli na úpravu systému serveru, který nově nabídne mnoho nového a využije modernější technologie a řešení. Ale nejprve pěkně popořádku.
discobolos

Výsledky čtenářské ankety za rok 2015 byly zřejmé z prvního pohledu na hlasovací formuláře. Většina vítězných textů porazila své konkurenty se znatelným náskokem bodů, a to ačkoli se poslední dobou této bitky účastní povídky stále vyšší a vyšší literární úrovně. Jak to tedy dopadlo? Nebudeme napínat a pomyslné vavříny předáváme v kategorii romatika Saavikovi za povídku Pokus, mezi klasikou uspěl první díl Lyžařského výcviku od GoodGuye, který zaujmul čtenáře i v kategorii tvrďárna s povídkou Zmrd. Mezi ostrovními povídkami si vaši přízeň zasloužilo Paulovo Stěhování a v románových cyklech pak série Zlomená křídla od Adama Adlera. Všem oceněným gratulujeme, děkujeme za jejich obohacení tohoto webu a k povídkám jim připínáme označení Nejlepší povídka roku 2015. Tak ať se dobře čtou!

Druhou novinkou je již avizované vylepšení webového prostředí serveru. Především díky pomoci ze strany dobrovolníka z vašich řad a nové posily redakce na korektorské pozici jsme našli dostatek času na dlouho čekající update systému. Přestože mají tyto stránky mnoho funkcionalit, které se musely doprogramovat ručně, můžeme oznámit, že vše se povedlo a na novou platformu přejde server příští víkend 13. - 14. 2.

Co s sebou nový systém přinese? Pro běžného uživatele především to, že stránky budou responzivní a vy si tedy budete moci povídky číst na tabletech a mobilech mnohem pohodlněji. Zároveň jsme zapracovali na lepším systému soukromých zpráv, který se nově bude chovat více jako klasické emailové prostředí. Mezi menší změny bude patřit také nové logo a mírná úprava designu směrem k 21. století. Blíže vám novinky představíme příští víkend. Zatím se můžete jenom těšit a jednodenní nepřístupnost serveru tak omluvit pro lepší a zářivější zítřky. Jes, jen la brilo de nia mirinda estonteco! 

Vaše Redakce

P.S. I na toto Slovo redakce můžete reagovat v diskuzi níže:

SLOVO REDAKCE

10. ledna 2016 | Niaj karaj legantoj, milí čtenáři, feliĉan novan jaron 2016, a nebo staré dobré české PF 2016 vám všem! Doufáme, že jste si užili příjemné globálně oteplené Vánoce a vykročili do nového roku s co možná nejmenším počtem traumatizujících předsevzetí. A pokud se ptáte na nás? Jsme zase zpátky z Ostrova v Čechách a užíváme si místní podnebí. A stejně jako tento planetární systém, i náš povídkový server se přehoupnul do úsvitu dalšího roku své existence, z čehož máme samozřejmě radost. Tu totiž ještě navýšila slušná záplava povídek, které se na nás přes svátky vyrojily a rojí se i nadále. A nebýt těch útrapných hodin strávených korekturami, snad bychom vás povzbuzovali do ještě větší autorské aktivity (cítíte tu nadsázku, že? :-) ).
discobolos

Některé z těchto nových přírůstků se dokonce probojovaly do každoroční ankety o nejlepší povídky  tentokráte roku 2015. Podívejte se vlevo a račte hlasovat, jaká z nich vás oslovila nejvíce. Vzhledem k velkému počtu povídek můžete znovu hlasovat po jednotlivých kategoriích včetně kategorií Ostrovní a Romány, které ani tento rok nezůstaly nenaplněné.

Poslední dobou také ožil náš původní Ostrovní svět několika povídkami (a další jsou na cestě!), což nás těší s ohledem na to, že na tento zajímavý kout světa se před nedávnem téměř zapomnělo :-).

Pravidlo minimálně pěti komentářů k povídce nutných pro publikování jejího pokračování jsme se rozhodli ponechat i pro následující rok, jelikož takto se autorům častejí dostane zpětné vazby, která pro ně tolik znamená. Zároveň chceme poděkovat těm čtenářům/autorům, kteří tak činí často a pravidelně; díky jedné vaší investované minutě můžete popohnat publikování pokračování až o měsíce... a to už stojí za to, nemyslíte?

Přibyly také malé změny technického rázu. Především jsme na žádost jednoho ze čtenářů prodloužili výpis posledních komentářů ze tří na sedm. Věříme, že to umožní lepší orientaci v tom, co se v komunitě na serveru děje. Zároveň jsme se rozhodli ukončit naší prezentaci na Facebooku a odstranit sociální buttonky v zápatí, protože je nikdo nepoužíval.

A na poslední řádky jsem si nechal trochu tajemna: připravujeme pro vás něco opravdu nevšedního, co by mohlo spatřit světlo světa, řekněme, v létě. Což není tak zlé: uvědomíte-li si, jak často se dostaneme k napsání nového Slova Redakce, je léto jen přibližně jeden další úvodník vzdálené. A od teď až do té doby čtěte/pište často a blaze! Legu kaj skribu ofte kaj plezure!

Vaše Redakce

P.S. Nyní můžete okomentovat i tento příspěvěk kliknutím na odkaz zde:

SLOVO REDAKCE

11. července 2015 | Karaj legantoj, milí čtenáři, ni sendas ĉi tien al vi saluton el bordo de Pacifiko kaj esperas ke la somera vetero estas sufiĉe komforta en Ĉeĥio. Ale i kdyby počasí v Čechách nebylo sufiĉe komforta, léto i se svými tropickými vedry přináší něco užitečného: mnoho z vás čtenářů má prázdniny, a tedy i volný čas. Třeba na psaní. A proto se nám do redakce dostaly kromě dalšího pokračování Vesnického závodu s podtitulem Noční akce také nové povídky slibující četná pokračování, například série z učitelského prostředí 4. D, vodní radovánky Voda 2014 nebo noční nahmatávání v Nečakaném vzplanutie.Ostrovní povídky na pláži

A jak nám autoři častokrát připomínají, čas není to jediné, co takový psavec k tvorbě potřebuje. Pominu-li kvalitní klávesnici a horký (v létě samozřejmě ledový) čaj, je to zpětná vazba od čtenářů, na kterou autoři často velmi vytrvale čekají. Nejenom že jim zájem čtenářů dodává chuť něco dalšího napsat, ale také rádi o peripetiích diskutují a vítají nové nápady. Bohužel, přesto že si zavedené povídky přečte třeba až 2000 lidí, komentář většinou nedá nikdo z nich. Myslíme si, že těch 20 sekund času pro udělení komentáře je ku prospěchu všech  autory to motivuje, redakci těší aktivita na serveru a čtenáři mohou ovlivnit osudy postav či si prostě s oblíbeným autorem popovídat. Proto komentujme, komentujme  je to to nejmenší, co můžeme udělat, a zároveň na tom celý server stojí.

Abychom neskončili jenom u slov (což by možná některé autory nepotěšilo), rozhodli jsme se podpořit komentování textů i ze strany redakce. Od této chvíle budeme publikovat další text autora pouze poté, co jeho předchozí povídka (nebo díl) obdržel nejméně pět komentářů. Čtenáři, dostáváte tedy částečně osud nových povídek do svých rukou, a proto pokud si přejete další díl, neváhejte příliš dlouho a povídku okomentujte! A vraťte se také k oblíbeným povídkám a podpořte jejich pokračování svým komentářem. 

A teď už nám nic nebrání se vydat do nových letních dobrodružství, ať už v lese za středočeskými Semčicemi, na vodě, ve školní lavici, nebo tam, kam se dosud nikdo nevydal! Aŭ tie kie neniu iris antaŭe! Žijte dlouho a blaze! Vivu longe kaj bonfartu!

Vaše Redakce

SLOVO REDAKCE

16. března 2015 | Milí čtenáři, tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným. A jde samozřejmě o dva odvěké březnové póly: jarní únavu a zapalování lýtek. Hlavně tedy tu únavu, která si opět vybírá podle neznámého klíče svoje oběti a tento úvodník patří mezi ony nešťastníky. Jakápak je to spravedlnost, když naší redakcí prochází poslední týdny úplná záplava nových povídek a já tu přitom sedím bez nápadu před bílou plochou monitoru a kurzor bezradně bliká a bliká a bliká... :-)jaro

Samozřejmě, i ten nejunavenější redaktor má radost, když se mu do kanceláře hrnou kvalitní texty. A myslím, že jste si té vlny všimli i vy. Takže namátkou ty nejvýraznější: S chlapcem ve veľkom meste jsme prožili už čtyři díly, něco málo o Teorii a praxi jsme se dozvěděli v rámci Vesnického závodu, Zlomená křídla se rozjela během února na celých šest pokračování, ochutnali jsme pět kousků Slaného dezertu, zatímco v rámci Miniatur zase několik Příloh. Dostali jsme se také do prostředí sociálně vyloučených v Chlapci a bezdomovcích, et permaneo tamen non minimus, amicitia meus, vegrandis trinus ut veneficus universitas in Hic dracones sunt.

Nesmíme zapomenout na anketu, která před pár dny skončila, a na vrcholu vašich preferencí se tak octl a vavřín Povídky roku 2014 symbolicky přebírá Adventní kalendář od autora Dračice. Blahopřejeme!

Tak. Na úplný nedostatek radakční inspirace to není špatné. Vám čtenářům i našim autorům přejeme podnětný a plodný způsob jara; a komu se takový prozatím nezdá, nechť je na Ostrovních povídkách pečený vařený, protože tady to vypadá na pořádně vydatný guláš! Tak. Ono to s tou inspirací nebude vskutku tak tragické. Fruere! :-)

Vaše Redakce