SLOVO REDAKCE

28. říjen 2022 | Milí čtenáři, milí autoři,

v říjnu před deseti lety se na neznámém webu se záhadným názvem Ostrovní povídky objevily první autorské texty. K našemu překvapení plných osmnáct kousků originální gay fikce. I když tehdy četlo OP jen pár návštěvníků a vyhledávače zobrazovaly web asi na padesáté stránce, tušili jsme, že má smysl vytrvat. Těch osmnáct skvělých povídek nám totiž slibovalo, že si OP čtenáři dřív nebo později najdou.

Kluci ze vsi a městaA taky že našli! Během těch deseti let u břehů Ostrova zakotvilo na kratší i delší dobu přes 150 autorů (někteří jsou s námi po celou dobu!) a postupně vytvořili na téměř dva tisíce textů, z toho 400 povídek, 200 povídkových sérií a na 28 románů. Vydali jsme 7 sborníků a 2 knihy. Pod povídkami jste si vyměnili skoro 16 tisíc komentářů, přečetli 59 našich Slov Redakce a texty našich autorů jste si přečetli... a teď se držte: 10 milionkrát. Jak je tedy vidět, dnes jsou OP nejen archivem dekády vývoje česko-slovenské gay-erotické literatury, ale také místem čilého komunitního života čtenářů a autorů, útočištěm jejich inspirace a svobodné tvorby, bezpečným prostorem naší romantické a erotické fantazie.

Poslední dny nám ovšem krutě připomněly, že tato safe spaces, bezpečná místa, jsou cenná a nejsou samozřejmá. Že být tím, kdo jsme, a žít životy a snít sny, které chceme, vyžaduje i v dnešní době odvahu a podporu. OP byly, jsou a vždy budou takovým Ostrovem Podpory. Za Redakci můžeme slíbit, že tento Ostrov budeme pořád chránit pro všechny, nebudeme ho zpoplatňovat ani jinak omezovat, naopak – bude vždy svobodně otevřený všem, kdo na něm budou chtít přátelsky žít. Slibme si, že na Ostrově budeme dál respektovat všechny barvy duhy a jedinečnost každého z nás. To je nejlepší dárek, který můžeme OP k 10. narozeninám dát, a nejmocnější způsob, jak "náš" svět bránit.

Ale abychom si k výročí dali přesto něco trochu hmatatelnějšího, připravili jsme další tématický sborník, tentokrát o Klucích ze vsi a města – sestavený opět z vašich originálních příběhů za celou historii OP. Tak to oslavme připomenutím si už legendárních, ale i novějších povídek ze zlatého fondu.

Všem děkujeme za věrnost a těšíme se, jaká literární dobrodružství na nás autoři chystají a kam naše OP za příští dekádu dovedeme. Vše nejlepší nám všem! 😊

Vaše Redakce

Komentáře  

+5 #5 Odp.: Slovo redakce 59HonzaR. 2022-11-07 12:17
Konečně se mi povedlo prokousat sborníkem. Hodně pestrá paleta a díky za ni. Ale hlavně díky za Vaši práci a deset let, to už je vážně něco. Jo, a hodně dobrej doslov, btw. :-)
Citovat
+5 #4 Nemůžu jinak.GD 2022-11-07 12:09
Nepřišlo mi, že jste tak dlouho. Neobjevil jsme vás hned na začátku, ale řekl bych, že to netrvalo až tak dlouho. Njedříve jsem byl anonymní čtenář, po té co jsem ztratil možnost publikovat jinde(zánik) jsem to zkusil zde a povedlo se. Na začátku jsem měl problém se zdejšími pravidly, máte je striktnější než na mém původním autorském webu, ale zvykl jsme si a jsem strašně rád ,že jsem se stal součáastí tohoto Ostrova, snad takto aspoň trošku pro někoho přínosem.
Některé funkcionality se změnily k dobrému, jiné zůstaly a snad zase nějaké se vylepší/přibydou časem. :lol:
Mám na Vás prosbu. Ať se stane co se stane vydržte a nechte nám možnost si číst i psát nejen do šuplíku.
Děkuji mooc.
💖💗💓
Citovat
+6 #3 Odp.: Slovo redakce 59nebi 2022-10-29 07:38
Poslední dny ukázaly, kolik zla a krutosti, nepochopení a netolerance je v některých lidech.
O to víc si člověk považuje místa, jako je Ostrov, kde může svobodně a beze strachu zakotvit.
Za to děkuji :-)
Citovat
+9 #2 Odp.: Slovo redakce 59black 2022-10-28 19:49
Som rád, že som sa stal súčasťou tejto dobrej rodiny a že ste ma ako autora prijali s mojou trochu špecifickou témou.
Citovat
+5 #1 Odp.: Slovo redakce 59Tamanium 2022-10-28 18:53
Redakci i autorům za to všechno patří obrovské díky.
Takže.....
Děkuji.
Citovat