SLOVO REDAKCE

28. říjen 2023 | Milí čtenáři, milí autoři,

podzimní barvy jsou opět tu. Malíři na tyto žlutohnědé odstíny používají okry, umbry a sieny, ale naším jazykem na OP jsou slova. A tak při procházkách hledáme místo barev ta správná slova: pozorujeme těžkost poletujících listů platanu a brodíme se v šustění bot.Na konci světa

Letos se takto podzimním způsobem na OP procházíme už pojedenácté. Opravdu, tento měsíc slavíme na Ostrově 11. narozeniny a jako každý rok jsme si pro vás i tentokrát připravili dárek v podobě sborníku. A o čem bude?

Celý sborník je letos věnován unikátnímu a autentickému svědectví minulé doby od Maxe Remota. Jeho povídky jsou životními příběhy komunity kluků v průřezu let 50. až 70. a kromě samotné dramatické linky, někdy tragické, jindy humorné, přináší i neobyčejný vhled do estetiky, myšlení i společenských způsobů, které už mnozí čtenáři nezažili. Věříme, že takto zhmotněný výběr Maxova povídkového díla ve formě ebooku zaujme nejen čtenáře OP, tak i širší komunitu mimo náš web.

Přejme tedy Maxovi, jeho nové knížce i našemu Ostrovu štěstí a pevné zdraví do dalšího barevného roku, pro který bude radost hledat ta správná slova.

Hezký podzim přeje
Vaše Redakce

 

Komentáře  

+1 #3 Odp.: Slovo redakce 63Marko 2023-12-04 22:21
Maxove poviedky sú neobyčajné, rád čítam o dobe, v ktorej sa narodili moji rodičia. Pre našu komunitu to nebolo ľahké obdobie, ale mám pocit, že napriek ťažkému životu, si vedeli pre seba ukradnúť aspoň kúsok šťastia. Teším sa ešte na veľa poviedok z Maxovho šuflíka a nech má ešte dostatok síl na písanie, aj keď je to pre neho ťažké. Vďaka za článok. :-)
Citovat
+1 #2 Odp.: Slovo redakce 63Tamanium 2023-12-01 09:25
Rozhovor jsem četl, mohl být delší. Nutí to k zamyšlení. Žijeme moc dobře a přesto špatně.
Citovat
+6 #1 Článek v Lui.czRedakce 2023-11-27 20:08
Na Lui.cz právě vyšel článek věnovaný tomuto sborníku včetně rozhovoru s Maxem. Přečíst si ho můžete zde: https://www.lui.cz/kultura/19719-povidky-psal-az-do-poloviny-sedmdesatych-let-kdy-mu-zemrel-pritel-na-leukemii-nyni-jeho-dilo-na-konci-sveta-objevil-internet
Citovat