SLOVO REDAKCE

28. říjen 2023 | Milí čtenáři, milí autoři,

podzimní barvy jsou opět tu. Malíři na tyto žlutohnědé odstíny používají okry, umbry a sieny, ale naším jazykem na OP jsou slova. A tak při procházkách hledáme místo barev ta správná slova: pozorujeme těžkost poletujících listů platanu a brodíme se v šustění bot.Na konci světa

Letos se takto podzimním způsobem na OP procházíme už pojedenácté. Opravdu, tento měsíc slavíme na Ostrově 11. narozeniny a jako každý rok jsme si pro vás i tentokrát připravili dárek v podobě sborníku. A o čem bude?

Celý sborník je letos věnován unikátnímu a autentickému svědectví minulé doby od Maxe Remota. Jeho povídky jsou životními příběhy komunity kluků v průřezu let 50. až 70. a kromě samotné dramatické linky, někdy tragické, jindy humorné, přináší i neobyčejný vhled do estetiky, myšlení i společenských způsobů, které už mnozí čtenáři nezažili. Věříme, že takto zhmotněný výběr Maxova povídkového díla ve formě ebooku zaujme nejen čtenáře OP, tak i širší komunitu mimo náš web.

Přejme tedy Maxovi, jeho nové knížce i našemu Ostrovu štěstí a pevné zdraví do dalšího barevného roku, pro který bude radost hledat ta správná slova.

Hezký podzim přeje
Vaše Redakce

 

Komentáře  

0 #2 Odp.: Slovo redakce 63Tamanium 2023-12-01 09:25
Rozhovor jsem četl, mohl být delší. Nutí to k zamyšlení. Žijeme moc dobře a přesto špatně.
Citovat
+6 #1 Článek v Lui.czRedakce 2023-11-27 20:08
Na Lui.cz právě vyšel článek věnovaný tomuto sborníku včetně rozhovoru s Maxem. Přečíst si ho můžete zde: https://www.lui.cz/kultura/19719-povidky-psal-az-do-poloviny-sedmdesatych-let-kdy-mu-zemrel-pritel-na-leukemii-nyni-jeho-dilo-na-konci-sveta-objevil-internet
Citovat