SLOVO REDAKCE

28. října 2019 | Milí čtenáři, barevný podzim udeřil s plnou parádou a podpořen sváteční atmosférou výročí vzniku republiky zasáhl nás docela nepřipravené. Procházeli jsme se svahy Českého ráje, nad hlavou listoví starých buků s kořeny, které musíte přelézat, ze skalních výstupků jsme dohlédli až k ještědskému hřbetu a lesům Jizerek a titěrné české Lužice. Tahle zahrádka od Porty Bohemiky po skály Krkonoš je klíč k české romantické povaze a idealismu, napadalo nás a hledali v ní inspiraci nebo myšlenku do Slova redakce ke svátku státnosti, ale také 30 let svobody.

Kluci po práci a studiu

Ano, možná si říkáte – vždyť je to jen web s gay-erotickými povídkami a ne knihovna Klementina. Ano, máte pravdu. Ale na narozdíl od odvěkého Klementina, které přečkalo všechny rozmary doby a roztodivné podoby společnosti, Ostrovní povídky mohou existovat jenom v této době. Ve svobodném světě a pro myslí svobodné lidi. Ukazují krásně, lépe než politické deklarace a statistiky statistiků, že jsme se stali společností otevřenou, velkorysou a ohleduplnou. Že víc a víc chápeme, že lidi stejně jako jejich sny a lásky jsou sice různí, ale uvnitř stejně pravdiví. A tahle skutečná svoboda v našich hlavách nepřišla sama se Sametovou revolucí ani s příbojem privatizace – tahle svoboda přišla díky úsilí nás všech, díky každému jedinému člověku, který respektuje, i když třeba nerozumí.

Na České televizi běží teď spoty, kde mladí lidé vysvětlují: svoboda je pro mě, když... S dávkou umírněné skromnosti si tedy v redakci sedáme na stůl, držíme se kolem ramen a houpeme nohama. Kamera najíždí a my unisono říkáme: Svoboda je pro nás, když běží OP. Díky vám všem za to.

 

Vaše Redakce

P.S.: K výročí jsme také vydali nový, v pořadí třetí sborník OP: Kluci po práci a studiu. Podívejte se na něj a pošlete ho dál do světa.

Komentáře  

-3 #1 Svoboda na OP!Good Guy 2019-12-03 09:25
Vyznění tohoto "Slova redakce" je velmi pikantní, zvlášť v situaci, kdy svoboda znamená také otočit se ke svému autorovi zády, bojkotovat jeho nové věci, mazat nepohodlné komentáře ... i to je svoboda, ano. Teď jen čekám, až mi smažou profil. Holt úspěch se v Čechách neodpouští. GG
Citovat