SLOVO REDAKCE

28. října 2018 | Milí čtenáři, tak a je to tady! 28. říjen – slavný den narozenin Ostrovních povídek. A že je co slavit, je o tom plná televize. Nebo se podívejte ven z okna, zapněte rádio, slaví všichni. Máme z toho radost. A jak jsme slíbili, i my přicházíme se třemi dárky pro OP a doufáme, že se budou líbit.

První naše obětina je mírně předělané menu, kde jsme nově rozdělili vaše texty na POVÍDKY, kde najdete ony tři známé kategorie plus všechny povídky z Ostrova, potom ROMÁNY, kam řadíme všechny delší cykly povídek na pokračování, SBORNÍKY, ke kterým se za chvilku dostaneme, a nakonec KNIHY, kde najdete všechny tištěné publikace vzniknuvší na základě povídkové tvorby u nás na OP. Ale nebojte se, že vám něco unikne. Pokud kliknete na ČÍST POVÍDKY nahoře vpravo, nebo na mobilu rozbalíte menu a vyberete stejnojmennou položku, dostanete se na pěkně chronologický výpis všeho, co se u nás publikuje. Takže nový menu rulez!

the best of 2012 2017Jako druhou vymoženost vám představujeme zbrusu nové ocenění povídek. Jmenuje se TIP REDAKCE a budou ho příležitostně dostávat texty, které nás v redakci obzvlášť oslovily a o kterých si myslíme, že by mohly být zajímavé pro širší čtenářstvo, nejen pro fanoušky daného autora. Takže pokud uvidíš u nějaké tvrďárny náš tip, nemusíš se ani jako romantik obávat, že nedostaneš naservírováno něco extra, v čem si najdeš to svoje. Takto oceněnou povídku taky krátce zmíníme a rozebereme ve Slovu redakce.

A náš poslední dárek OP je snad ten nejdůležitější. Bylo nám od začátku jasné, že OP není nic bez lidí za nimi. Tedy bez autorů, čtenářů a spolupracovníků redakce – dárek by měl směřovat především jim. A co potěší takového autora nejvíc? Máme zato, že publikace jeho textu. Rozhodli jsme se tedy sestavit historicky první sborník OP s podtitulem THE BEST OF 2012–2017, který výběrem 10 ikonických povídek provede čtenáře tvorbou na OP průřezově od samého počátku. Sborník vychází jako elektronická kniha (ebook) ve formátu EPUB, který si ve velmi pohodlné podobě zobrazíte na e-čtečkách, na PC pomocí např. prohlížeče Edge nebo jiného prohlížeče s příslušným pluginem případně v online čtečce a na mobilu či tabletu pomocí aplikace Knihy (Android i iOS). Samozřejmě vybrat několik málo děl byl velmi těžký úkol a cestu, jakou jsme se nakonec vydali, naznačujeme v předmluvě. Prozradit můžeme, že tématických sborníků do budoucna plánujeme celou řadu, tak doufáme, že se publikace dočkají všechny klíčové texty, které tvoří kostru OP.

Na závěr chceme celým Ostrovním povídkám, stejně jako všem autorů, spolupracovníkům, patronům i čtenářům, popřát vše nejlepší, pevné zdraví a mnoho vitality na naší cestě za kvalitní a respektovanou gay erotickou tvorbou. A že se nám už teď tolik daří! :-)

Vše nej!

Vaše Redakce

Komentáře  

+3 #8 Odp.: Slovo redakce 35zmetek 2018-11-01 22:08
Takže - Redakci (to velké R platí, vlastně ani nevím, komu děkuju, ale je to jedno) velký dík, že to všechno zvládá a přináší radost, náladu, vzrušení- každému, co očekává. Pánové, velká úklona a - řečeno s Poláčkem - hluboké koření! Já se těším, že tyhle stránky budou fungovat ještě dlouho.. :-)
Citovat
+4 #7 Odp.: Slovo redakce 35Michal 2018-10-29 11:47
I já se přidávám s přáním dalších mnoha let úspěšné existence OP. A dále s pochvalou za úžasné nové nápady! Rovněž moc díky i za to, že v prvním sborníku nebyla opomenuta ani povídka z Ostrova, ve které můj Paul chce Toma, a to hodně! Spolupráce to byla úžasná, proto jsem hrdý, že bude i takto zvěčněna.
Citovat
+2 #6 Odp.: Slovo redakce 35Kashttan 2018-10-29 11:19
Cituji Redakce:
Děkujeme za příjemné ohlasy i přání! Dělají nám radost.

Kashttane, filtrování je opravdu užitečná funkce, ale ta už na OP je od samého začátku – v menu vlevo pod položkou filtrování. Povídky tam lze třídit snad podle každého myslitelného parametru. ;-) Nebo jsi měl na mysli něco jiného?

Saaviku, obsahy se do elektronických knih netisknou (ebooky nemají číslování stránek), protože se zobrazují speciální funkcí OBSAH, která je v každé čtečte. Většinou se vyvolává nějakým tlačítkem po stranách a umožňuje rychle skočit na začátek zvolené kapitoly. Vyzkoušej to, kdyby to nešlo, napiš.


Sorry, tak to jsem fakt idiot. Nějak mě to menu mate :-? Každopádně jsem to hned začal zkoumat a časem dodám postřehy :-|
Citovat
+3 #5 Díky!Redakce 2018-10-29 08:34
Děkujeme za příjemné ohlasy i přání! Dělají nám radost.

Kashttane, filtrování je opravdu užitečná funkce, ale ta už na OP je od samého začátku – v menu vlevo pod položkou filtrování. Povídky tam lze třídit snad podle každého myslitelného parametru. ;-) Nebo jsi měl na mysli něco jiného?

Saaviku, obsahy se do elektronických knih netisknou (ebooky nemají číslování stránek), protože se zobrazují speciální funkcí OBSAH, která je v každé čtečte. Většinou se vyvolává nějakým tlačítkem po stranách a umožňuje rychle skočit na začátek zvolené kapitoly. Vyzkoušej to, kdyby to nešlo, napiš.
Citovat
+5 #4 Odp.: Slovo redakce 35Saavik 2018-10-28 23:49
Nevím, jestli je to realizovatelné, ale nemohl by třeba být obsah jako na konci v knize? A povídky v něm jen názvy podle abecedy? Někdy zaujme i název a člověk nakoukne.
Je pravda, že když něco hledám, trvá mi to dlouho, zvlášť, pokud zapomenu, jak se to jmenovalo, nebo kdo to napsal.
Citovat
+5 #3 Odp.: Slovo redakce 35Kashttan 2018-10-28 23:30
Super změny a novinky :-) Já bych měl do budoucna ještě jedno přání. A vy vlastně problém sami zmiňujete. Autoři mají své fanoušky. A tak čtenář čte stále dokola ty stejné autory a zároveň autor špatně získává nové čtenáře, kteří ho neznají. K čemu se chci dostat... Totiž jediné vyhledávání,které existuje je pomocí autorů (a to ještě ne spolehlivě) nebo pomocí rozdělení romantika, klasika, tvrďárna(jenže některé povídky jsou dost na pomezí)...Totiž nezvažujete přidání filtru povídek? Člověk by si mohl přečíst víc povídek dle svého gusta a to i těch starších. Já nevím, jak ostatní, ale já čtu jen pár starších povídek svých obíbených autorů, protože listovat šesti sty povídkami příliš nejde. A přidávání povídek už je na to trochu předpřipraveno.

Jo a nezatracujte ten facebook ;-)

Jo a mnoho dalších úspěšných let :roll:
Citovat
+4 #2 Slovo redakce 35nebi 2018-10-28 22:32
Mohu jen souhlasit. Sborník je skvělý nápad a první "THE BEST OF 2012 - 2017 je super.

Děkuji a vše nejlepší :-) nebi
Citovat
+5 #1 Odp.: Slovo redakce 35Saavik 2018-10-28 22:10
Takže pánové,
vše nejlepší k Vašemu a snad trošku i našemu výročí.
Jsou to jedny z mála stránek, kde se dá vstoupit s téměř jistotou, že si dobře počtu. Že většina povídek má úroveň a není to jenom bezduchý a občas i přisprostlý popis stále téhož.
Za sebe a za Hráška si dovolím i poděkovat, že tu publikujete i naše výplody a kupodivu jste nám nikdy žádný nevrátili.
Jinak držíme palce, nebo pěsti, dle toho, čemu dáváte přednost a ať Vám tyhle stránky jedou jako dobře namazaný stroj k Vaší i naší spokojenosti.
Takže díky, ještě jednou díky a držte se.
Saavik
Citovat