SLOVO REDAKCE

9. září 2018 | Milí čtenáři, horké léto zapadá za obzor a z východu přichází podzim. Končí to období tílek, triček a netriček a opět se přesouváme k mikinám a později k bundám. To je prostě cyklus, který si na nás Země vymyslela a kvůli kterému si budeme muset vystačit s většími dávkami fantazie. A to není vůbec špatné, když si uvědomíme, jak jsme právě v tomto jako čtenáři OP dobří :-)

Blíží se také 28. říjen. Slavný den. Bude tomu na den přesně, kdy byly před mnoha lety založeny přesně dvě věci, které změnily naše životy. Před sto lety nějaká republika a před šesti lety nějaké povídkové stránky. Připomínáme to trochu dopředu, abyste se stačili naladit na správnou slavnostní atmosféru. Samozřejmě usilovně přemýšlíme, jak výročí OP oslavit. Máme jeden dva nápady, ale budeme rádi, pokud nám napíšete do komentářů vaše návrhy. Nemusíte se držet při zemi, neklaďte meze fantazii, maximálně váš nápad odročíme na desetileté výročí ;-)

Vesnický závod

Já, Inrův dědicJeden malý dárek ale dáme OP už s předstihem dnes. Jak jistě víte, dvěma povídkovým sériím se poštěstilo (lépe řečeno si to autoři pořádně vydřeli) vyjít knižně a zamířit mezi široké publikum, daleko za hranice našich OP. Byl to pro nás slavnostní okamžik. OP tím vyrazily tak trochu do světa a staly se skutečnou pevnou základnou pro českou gay-erotickou literární tvorbu. Chceme podpořit nejen tyto spisovatele, ale také vás ostatní, nadějné autory, abyste zapřemýšleli nad tím, dát svému dílu nový kabát a poslat ho do pater tištěné literatury. Není to tak nemožné, jak to vypadá. Na vaši podporu zakládáme novou sekci v levém menu KNIHY, kde bude mít místo každý vydaný počin, který vznikl na základě povídek tvořených pro OP. Najdete tu anotace knih, základní bibliografické údaje, odkazy na jejich stránky či prodejní místo. Pod knihami také můžete diskutovat v komentářích, jak jste zvyklí u povídek. Bude-li zájem (napište do komentářů), přidáme návod, jak takovou knihu publikovat a co to všechno obnáší.

Radost máme také z rozhovorů s oblíbenými autory, kterých se přes léto urodilo hned několik (vlivný OP žurnalista Jaachim nám vyzpovídal Hráška, Keva a zmetka). Pokud vás napadá další zajímavý autor, kterého byste chtěli lépe poznat, dejte nám vědět v komentáři níže, nebo Jaachimovi napiště přímo.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat patronům stránek za příspěvky na provoz. Někteří z vás si na nás vzpomenou dokonce pravidelně, což je opravdu úžasné. Je to velký pokrok od dob, kdy jsme museli provoz serveru platit celý sami, dnes nám vaše příspěvky umožňují nakoupit nové funkce (například nedávné zvýšení bezpečnosti serveru pomocí protokolu https://). Toto je přesně cesta, jak dělat internetové projekty udržitelné, a nás moc těší, že to vidíte také tak. Díky moc!

Na oslavě 6. narozenin nashledanou!

Vaše Redakce