SLOVO REDAKCE

3. duben 2022 | Milí čtenáři, milí autoři,

od posledního slova redakce se toho hodně změnilo. Po téměř deseti letech existence OP tím tentokrát nemáme na mysli počasí. Spolu s vámi cítíme úzkost nad lidským šílenstvím, o kterém jsme si mysleli, že se do Evropy už nikdy nevrátí. Nečekali jsme, že to kdy řekneme, ale s hořkým údivem si uvědomujeme, že se naše OP oproti světu tam venku stává takovým malým ostrůvkem normálnosti. Ať už se tedy v běžném životě s obtížností této doby pereme, jak se dá, pojďme si na nekonečným plážích Ostrova vytvořit skryté útočiště v barevných světech, příjemné místo k nadechnutí. Můžete napsat svým přátelům nebo oblíbeným autorům soukromou zprávu, nebo se povzbudit v komentářích a nebo napsat hřejivý příběh, nad kterým dumáte už dlouho.sberac vina

Byli bychom opravdu rádi, kdybyste na OP dokázali nabírat sílu a odvahu na to čelit a pomáhat světu tam venku. Protože to je to, co jde OP nejlíp a čím se tady můžeme vzájemně podpořit. OP je totiž Ostrov Podpory.

A v tomto duchu nás těší, že můžeme vyhodnotit anketu Povídky roku 2021. Vybírali jste z řady skvělých autorů a originálních textů – komu se tedy poštěstilo dostat se na stupínky vítezů? Milí čtenáři a milí autoři, v kategorii Romantika titul Povídka roku vyhrává… Ian za svou sérii Calamares! Gratulujeme! Klasickou kategorii Klasika opanoval... Miky se svojí Story of My Life! Krásný text, díky! A nejlepší tvrďárnou roku 2021 v česko-slovenském literárním prostoru se stává… nebo stávají… Kluci z parku od KinkyGay! Rovněž blahopřejeme! A nakonec oceněným románovým dílem předešlého roku jste zvolili… Soukromé blues z pera HonzyR.! Gratulujeme! Štítky "Povídka roku 2021" už letí na vaše texty. ;-)

Jako každý rok, i tentokrát bylo těžké vybírat ze skvělých autorů ty oceněné. Takže čest i všem nominovaným: díky za vaši práci a pišme dál a víc, ať je příští rok… vybírání minimálně stejně těžké :-)

Mnoho sil a radosti do další práce na OP přeje
Vaše Redakce

Komentáře  

0 #11 Slovo redakce 58cmeli60 2022-04-28 08:58
Blahopřeji , je to oslava queer barevné duhy a svobody ! :-x Užívejme, dokud to jde. Putler to má v lebce tak přeházený , že klidně zlikviduje vše... :eek:
Citovat
+1 #10 Odp.: Slovo redakce 58nebi 2022-04-03 21:44
Gratulace vítězům a nominovaným :-) radost z psaní všem autorům. Čtenářům poděkování za komentáře a hodnocení. A redakci za péči o Ostrov. Prostě všem radost a klid, ať se všem na Ostrově líbí :-)
Citovat
+6 #9 Odp.: Slovo redakce 58Ian 2022-04-03 21:21
Když jsem v podstatě z legrace před rokem a půl otevíral svůj šuplík s povídkami, abych sem zkusil jednu z nich poslat, ani ve snu by mě nenapadlo, co z toho všechno vznikne :-)

Děkuji za Vaše hlasy, díky, že Vás moje psaní baví. Gratuluju taky všem výhercům i nominovaným - pro mě osobně je úžasné být součástí tak tvůrčího prostředí, jaké je zde. A slibuju, že se budu dál snažit svůj šuplík s povídkami otevírat co nejčastěji to půjde :-)
Citovat
+3 #8 Odp.: Slovo redakce 58zmetek 2022-04-03 19:49
Připojuji se s gratulací vítězům a s díky redakci za úžasnou práci a energii, kterou věnují Ostrovním povídkám. :-)
Citovat
+6 #7 Odp.: Slovo redakce 58KinkyGay 2022-04-03 17:27
Dekuju vsem za hlasy, opravdu jsem to necekal :lol:

Diky vsem pritomnym za to, jake super misto tu vytvarite :-) a pojdme v tom pokracovat ;-)
Citovat
+5 #6 Odp.: Slovo redakce 58Miky 2022-04-03 16:16
Děkuju všem moc za hlasy, překvapilo mě to a samozřejmě moc potěšilo! :-)
Chci hlavně také pogratulovat ostatním výhercům a zúčastněným a poděkovat i všem autorům, jejichž povídka se do ankety nedostala. 2021 byl pro nás zde na OP podle mě skvělý rok, a nemůžu než souhlasit s Redakcí, že tady vzniklo jakési účiště, svět ve kterém si každý může najít to, co mu chybí. A to je skvělý, díky za to! 🧡
Citovat
+3 #5 Odp.: Slovo redakce 58aduška 2022-04-03 14:25
Moc díky, redakce, za všechno, co pro nás děláte. A že můžu být součástí toho všeho. 😊
Moc gratuluji všem vítězům, ale také i ostatním autorům. Děkuji za pěkné povídky, které tu jsou a skvělé lidi, bez kterých by to tady nebylo ono. 😊
Citovat
+6 #4 Odp.: Slovo redakce 58visions_of_dream 2022-04-03 14:14
Děkuju redakci OP za veškerou práci a nasazení, jsem za to moc ráda!
A gratuluju všem vítězům, nominovaným i ostatním autorům OP za povedené příběhy, které jsme při čtení mohli prožívat. Když jsem sem před rokem přišla, opravdu jsem netušila, jak kvalitní příběhy se tu skrývají. Díky za to!
Citovat
+6 #3 Odp.: Slovo redakce 58HonzaR. 2022-04-03 14:10
Gratulace vítězům a díky všem, kdo se odhodlají a napíšou, abychom všichni měli co číst. Díky i čtenářům za podporu a zájem, je to hodně povzbuzující asi pro všechny autory. A speciální dík do Redakce, že tenhle Ostrov vůbec existuje. V dnešní době je to vážně skoro zázrak, jak pohodový je. Tak nám všem přeju, ať je takový i nadále.
Citovat
+6 #2 Odp.: Slovo redakce 58Saavik 2022-04-03 13:19
Takže blahopřeju vítězům, ale vlastně všem, jejichž povídky byly vybrány, protože to znamená, že i ony měly své čtenáře a svůj okruh podporovatelů.
A nějaký malý Ostrov klidu a pohody, to asi čas od času potřebujeme všichni. Proto díky za něj. A díky ze lidi, které jsem tady potkal.
Citovat
+5 #1 Odp.: Slovo redakce 58Isiris 2022-04-03 12:40
Ostrov Podpory - to zní moooc hezky 👍 :-) A pod Ostrůvek normálnosti se taky podepisuju - aspoň já to tady tak už delší dobu vnímám ;)
Jinak moc gratuluju všem výhercům a všem nominovaným :-) - ale zároveň i všem ostatním autorům, k tomu, že prostě během roku našli čas, energii i odvahu se tu se všemi o své textíky (a mnohdy zároveň i o své fantazie) podělit :-) A zároveň rovnou znovu využiju tenhle prostor k tomu, abych ponoukla i ty, kdo o vydání své povídky zatím jen přemýšlí, ale z různých důvodů se k tomu zatím neodhodlali: stojí to za to! Ten pocit, kdy dopíšete poslední tečku ;), ten pocit, kdy si to po sobě přečtete a řeknete si "pane jo", a pak i ten pocit, kdy to spatříte černé na bílém tady, na OP, a na počítadle vpravo nahoře vidíte, že spolu s vámi si to zrovna teď čtou desítky dalších lidiček... :-) Kdybyste potřebovali poradit, nakopnout nebo třeba jen slyšet něčí názor, klidně se mi zase ozvěte :-)
Nechť nás síla a inspirace provází :D
Citovat