• FentyXX
Stylromantika
Datum publikace27. 1. 2017
Počet zobrazení2907×
Hodnocení3.44
Počet komentářů5

Stařena Selma zavedla všechny chlapce zpět do onoho pokoje, kde Will poprvé začal hořet, avšak pokoj byl zcela jiný než před tím. Obrazy ze stěn zmizely, tak stejně jako zmizela ta ohavná chodba. Pokoj zdobil skleněný stůl s pěti židlemi. Na každé z nich byl vykreslen znak.

Na židli, na které byl vyobrazen strom, jeho plody a půda, ze které strom vyrůstá, usedl Aiden. Židle se zlomeným stromem avšak náznakem větru patřila Derekovi, který na ni hned usedl. Třetí židle byla vyzdobena kapkou vody, která přivádí na svět úplně nový strom, a na ni usedl Noah. Další židle, v čele stolu, neměla žádný znak a na ni usedla Selma. Poslední židle, vedle Noaha, byla vyzdobena stromem v plamenech. Will věděl, že ta židle patří právě jemu. Dotkl se jí, aby ji odstrčil, když v tom se celá pevnost začala otřásat v základech. Stařena se opět na Willa usmála.

„Hrad vycítil přítomnost posledního a očekávaného živlu – ohně,“ vysvětlila chlapcům.

Will usedl a všiml si, že se znak, který před chvíli spatřil na své stoličce, přenesl na skleněný stůl. Všichni jen s nadšením pozorovali.

„Takže, kluci už to všechno znají a ví z mých pohádek na dobrou noc, ale není nic špatného, když si to projdou pěkně se mnou znovu,“ usmívala se stařena na bratry.

„Země Zambie je tvořena čtyřmi kraji – krajem vody,“ kývla na Noaha, „krajem vzduchu,“ přikývla Derekovi. „Také ji tvoří kraj půdy,“ pokývla Aidenovi, který jí přikývl zpět. „A kraj ohně,“ podívala se na Willa, který, i když trošku nejistě, přikývl zpět.

„Před dávnými časy tomu tak nebylo, jelikož celé Zambii vládl král a královna. Starali se o celou zemi a všechny čtyři živly v ní měly stejné postavení. Po několika letech vládnutí se jim narodil syn, kterého pojmenovali Felix. Felix byl velice nadané dítě, které v pěti letech začalo objevovat své zvláštní schopnosti. Když brečel, jeho slzy dokázaly do slova a do písmene vytvořit dlouhou řeku. Když měl radost, dokázal ovlivnit půdu tak, že z ní zničehonic vyrostlo nespočet květin. Když pískal, dokázal odfouknout celé stádo krav. A nakonec, když měl zlost, dokázal cokoliv spálit.“

„Takže on ovládal všechny čtyři živly?“ zeptal se Will, který zatím její vyprávění poslouchal do sebemenšího detailu.

„Ano,“ odpověděla stařena s nezaujetím a pokračovala dál: „Král s královnou věděli, že kdyby se dal na špatnou stranu, mohl by zničit celé království. Proto provedli některá opatření, která mu jeho kouzelnou moc sebrala, a on mohl být zodpovědný za svou moc až od osmnácti let. Když Felixovi dovršilo osmnáct let, získal svou moc zpět a jen, co se ji naučil ovládat, spálil své vlastní rodiče na uhel. Nepočítal však s tím, že jeho rodiče před jeho osmnáctými narozeninami rozdělili zemi do čtyř krajů, které máme dodnes.“

„Počkat, cože udělal? Spálil svoje vlastní rodiče?“ zeptal se překvapeně Derek, který nemohl uvěřit vlastním uším.

„Ano, bohužel je tomu tak!“ odpověděla stařena. „Dalším opatřením, se kterým nepočítal, bylo, že král a královna obdarují jeho mocí další. Bohužel už nebyli tak silní, aby obdarovali všemi živly jen jednoho člověka, a tak vznikli čtyři odlišní lidé s jednou čtvrtinou moci, jakou má Felix. Ten se o tom dozvěděl a nechal všechny vyvraždit. Celé království lehlo popelem a zbyli jen někteří, kteří se ze strachu zavázali mu sloužit. Felix však nepočítal ani s tím, že ta moc není jen dědičná, ale že se živel může zrodit i v nekouzelnickém světě, a tak přišel na řadu náš rod. Po dlouhá staletí naši předci umírali, neboť svou moc neuměli ovládat a byli nepřipraveni na Felixe. S každou generací schopnosti sílily a příběh končí u vás, u dětí, kteří podle legendy máte mít ve 21. století tu největší moc z celého rodu.“

„Takže my jsme ti, co vysvobodí Zambii od Felixe úplně?“ zeptal se Noah, kterému svítily oči neskutečně průhlednou modří.

„Ano, avšak,“ zarazila se Selma a nechala čekat posluchače.

„Avšak?“ popostrčil ji Derek, který byl zvědavostí bez sebe.

„Avšak nikdo neví, kde se teď skrývá. Při posledním útoku byl totiž tolik oslabený, že se musel stáhnout do pozadí, a tak Zambie může posledních dvacet let dýchat volně nesužovaná. Všichni se ale bojí, neboť se šíří fámy, že v Zambii vznikl pátý kraj, kde se Felix ukrývá a který zapečetil pro nepovolané.“

„Takže teď jsem ztracený,“ vyjekl Will, který hned vysvětlil svou poznámku, „Aiden říkal, že kraje začaly oživovat až po tom, co se každý z nás narodil!“

„Asi si to trochu popletl, lidé tu jsou stále, ale schovávali se tak, že by člověk řekl, že už jsou dávno po smrti,“ vysvětlila Selma a s trošku kárajícím pohledem vzhlédla k Aidenovi, který sklopil hlavu. Will si hned řekl, že raději nebyl ticho.

„Teď, když mě omluvíte, půjdu si lehnout, jsem za celý den utahaná až dost, takže dobrou,“ namítla, a než chlapci stačili něco odvětit, zmizela jako pára nad hrncem, aniž by otevřela dveře.

Chlapci tam seděli a jen pozorovali Willa, který byl velmi rozrušený z pohledů tří bratrů.

„Co je?“ špitl Will a tím na sebe upozornil ještě víc.

„Máš zelený oči!“ pronesl Derek, ale Will absolutně nechápal, proč to zrovna teď vytáhnul.

„A?“ Will nasadil výraz, který prozrazoval všem v místnosti, že nemá tucha, proč to vytáhnul.

„No víš… Říká se, že všichni strážci ohně, kteří byli doposud z našeho rodu, měli oči hnědozelené, a právě ta zelená v nich probouzela výbušnost a dvojstrannost,“ vysvětlil Noah, který do Dereka drknul, aby byl alespoň trochu shovívavější.

To výbušnost by seděla, ale ta dvojstrannost? pomyslel si Will. „Takže teď jsem ještě navíc podezřelý?“ zeptal se Will a jeho otázka zněla velmi ironicky, což v Derekovi vzbouzelo zlost. To bylo poznat právě, když místností zafučel vítr.

„Dereku!!“ zařvali Noah s Aidenem na svého bratra. Ten se okamžitě uklidnil, avšak z jeho tváře ta podezíravost nezmizela, ba naopak, ještě víc se prohloubila.
„Jen jediný člověk v Zambii měl nebo má zelené oči!“ řekl Derek velmi rozzuřeně. „Spíš se to jen říká, jelikož mu po několika vraždách zčernaly."

„Takže to byl Felix?“ zeptal se Will, i když odpověď už vlastně znal.

„Jo!“ odpověděl nabroušeně Derek.

„Dereku, uklidni se! Ten kluk ani do dnešní pátý hodiny ranní nevěděl, co je zač!“ zastal se Willa Aiden, který na něj mrknul. Will si pomyslel, že by s Aidenem mohli být dobří přátelé. Ani Noah se mu nezdál nijak zaujatý proti jeho zeleným očím, jen Derek zkrátka nechtěl věřit, že by Will mohl mít dobré úmysly.

Hodnocení
Příběh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (29 hlasů)
Vzrušení: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (26 hlasů)
Originalita: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 hlasů)
Sloh: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (26 hlasů)
Celkem: 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (31 hlasů)

Komentáře  

+4 #5 Slibuju,...FentyXX 2017-02-02 15:21
...že další díl už bude zajímavější :-) Willa toho ještě hodně čeká, než se stane pořádným bojovníkem :-) Děkuju moc za komentáře :-)
Citovat
+4 #4 Odp.: Ohnivá vášeň - Historie Zambieadamm 2017-02-01 18:00
Zajímavá myšlenka, jsem velmi zvědavý, jakým směrem se bude povídka vyvíjet. Doufám že brzy bude pokračování :) :) :)
Citovat
+4 #3 Odp.: Ohnivá vášeň - Historie ZambieVr2071998 2017-01-31 23:30
Docela zajímavy :-) jsem zvědavý na pokračování ;-)
Citovat
+4 #2 Odp.: Ohnivá vášeň - Historie ZambieHonziik 2017-01-29 23:26
Doufám že další část bude zajímavější!!!
Citovat
+4 #1 Odp.: Ohnivá vášeň - Historie ZambieVeSt 2017-01-29 22:46
Nevím, jak vy, ale já se těším na pokračování :) Předpokládám, že nezbytný úvod do děje máme za sebou a povídka bude čím dál zajímavější :)
Citovat