SLOVO REDAKCE

16. února 2020 | Milí čtenáři,

nebyla to úplně zima podle J. Lady, ale alespoň jste nemuseli vytahovat sněhule a podírat se Václavákem, náměstím Svobody, Prokešově náměstím, Sedláčkovou ulicí, třídou Kosmonautů, Mýtskou ulicí, Tyršovými sady nebo třeba ulicí Dr. Stejskala v nemravných záplavách špinavého, mokrého a studeného sněhu. Buďme rádi za letošní bláto s léčivými účinky. Discobolos

A co takhle ještě terapii dobrou povídkou? S počátkem nového roku přichází očekávaná anketa o Povídku roku 2019. Redakce pečlivě prošla všech 200 autorských textů a vybrala ty s největším ohlasem čtenářů. Opět jsme je kvůli fér play rozdělili do 4 kategorií, ve které se utkají o vaše hlasy. Uvařte si tedy čaj nebo kávu a připomeňte si tyto finalisty (a klidně se znovu začtěte).

V kategorii Klasika se nominovali tito autoři: Ron se svými třemi povídkami Hodina mezi psem a vlkem, První sníh a Schodišťová lampa, dále pak Pip a jeho Šikovně rozlité frappé a kategorii uzavírá Ryba z volné ruky od autora Full.of. Kategorii Romantika ovládla autorka nebi a její Svatba, VýtahOblek a Pekelník a k ní se probojoval Alianor s Hrabětem Dračího řádu. Kategorii Tvrďárna reprezentují Ron a povídky Výpalný a Antický svět, Alianor a jeho Profesorův mazánek, Petřík se svou Ondrovou převýchovou a výčet uzavírá infeg s Výcvikem na farmě. A autorsky nejpestřejší je letos kategorie Román, kde najdeme Rona a jeho Kierana, nebi s Nocí a dnem, Kashttanovo Zažehnutí, TROYAT s Cukrovou horou a kuscheltyp a jeho Můj problém.

Vybírejte a hlasujte uvážlivě, není to leckdy jednoduchá volba. Najděte si čas a začtěte se ještě jednou do těchto skvělých příběhů a jsme si jistí, že nakonec najdetě svého favorita :-)

Tak hodně štěstí autorům do nastávajícího klání a mnoho zábavy čtenářům při volbě.

Vaše Redakce

Komentáře  

+3 #6 Odp.: Slovo redakce 44Alianor 2020-02-22 16:17
Chci redakci poděkovat za dvě nominace. Bylo to pro mě překvapení opravdu velmi příjemné a tak trochu šok. Vůbec jsem ani v koutku duše nedoufal, že by se mé povídky mohly dostat na listinu. Je to pro mě čest a ještě jednou děkuji.
Citovat
+8 #5 Odp.: Slovo redakce 44zmetek 2020-02-18 17:54
Cituji Kritik:
Škoda, že se do nominace v romantice nedostal Davidův Stopař.

Stopaře bych za sebe nominoval taky, ale předpokládám, že na to jde redakce sofistikovaně a má to už za tu dobu zmáklý. Takže gratulace všem nominovaným!
Citovat
+6 #4 Odp.: Slovo redakce 44Ron 2020-02-18 15:48
Taky se nestačím divit, kolik nominací mi čtenářská přízeň vynesla. To jsem nečekal, ani ve snu. Moc díky. :-)
Citovat
+6 #3 NominaceRedakce 2020-02-17 23:14
Cituji Kritik:
Škoda, že se do nominace v romantice nedostal Davidův Stopař.

Povídky do ankety vybíráme podle jejich hodnocení od vás čtenářů. V minulém roce těch výborných povídek bylo opravdu hodně a zvlášť romantika byla hodně našlapaná, takže rozhodoval opravdu každý hlas.
Citovat
+6 #2 Odp.: Slovo redakce 44nebi 2020-02-17 16:17
Dekuju všem, kteří nebi podpořili četbou a hodnocením. To že mám v nominaci čtyři povídky, jsem asi ještě úplně nepobrala. Vážím si toho, díky.
Citovat
+9 #1 Odp.: Slovo redakce 44Kritik 2020-02-17 07:17
Škoda, že se do nominace v romantice nedostal Davidův Stopař.
Citovat