SLOVO REDAKCE

31. ledna 2021 | Milí čtenáří,

přišla pořádná zima. Po letech studeného bláta konečně bílé horizonty, kam se podíváte. Vločky včera klidně a vyrovnaně plachtící na střechy domů dnes vystřídaly přímo chuchvalce sněhu velké jako víčka od zavařovaček unášené větrem přímo proti oknu. V Redakci máme rádi to hemžení za okny, to zimní divadelní představení skromnosti, které nehraje pro diváky, ale přesto je má.soutez 2020

Na OP je to jiné, u nás je publikum důležité a dáme na něj :-) A proto ani letos neporušíme tradici a vyhlašujeme numerologicky silnou anketu o Povídku roku 2020. Vybírali jsme z 319 publikovaných textů podle hvězdičkového hodnocení a do finále tentokrát zařadili maximálně po jedné práci od autorů s nejvyšší oblibou čtenářů. Celkem můžete vybírat svého favorita mezi 20 povídkami, opět rozdělenými do kategorií. V romantice se umístili Isiris: Onzmetek: Šedesát šestJacq: The Game BeginsDušan Bartoň: Vzpomínky a nebi: Začátek; do klasiky se nominovali Leckdo: Hledači pokladů, zmetek: Já jsem ten druhý, Pip: Jednou večer, v jednom baru, Vikys: Naděje a LittleGiant: Čalouníktvrďárny letos reprezentují Alianor: Důkaz, Hrášek: HernaKinkyGay: Kluci z parkuPetřík: Ondrova převýchovaDominantniPraha: Tohle se mu nebude líbit a mezi romány o vaši přízeň zabojují Alianor: 2020, Isiris: Kamil a Ben, Ron: Kieran, nebi: Noc a den a HonzaR.: Soukromé blues. Takže popřemýšlejte, klidně se znovu začtěte a nezapomeňte: na vašem hlasu záleží! #VoteOP :-)

A pokud jste svojí práci mezi nominanty neobjevili, nevěšte hlavu. Připomínáme, že soutěž o ceny ve spolupráci s Gaymegastore.cz o Nejlepší tématickou povídku je v plném proudu a zbývá už jen měsíc do konce. Se svým textem se přihlásit může každý, ostřílený OP profík, stejně jako příležitostný autor i nováček, který zašle svoji prvotinu. A právě nováčky bychom rádi povzbudili. Ukažte tu pravou OP odvahu a jděte do toho po hlavě. A pokud by se hodila inspirace, jak začít, pište si: "Všechno začalo vločkou velkou jako víčko od zavařovačky. Dost možná ještě větší…"

Pevnou ruku nad hlasovací urnou i klávesnicí přeje
Vaše Redakce

Komentáře  

+4 #4 Odp.: Slovo redakce 51Marko 2021-02-16 15:53
Gratulujem všetkým nominovaným autorom a ďakujem im za skvelú prácu, ktorú odvádzajú :-) Redakcia ma však postavila do neľahkej situácie, pretože hlavne v sekcii "Romantika" a "Román" je to ako Sofiina voľba (viem, že je to neadekvátne prirovnanie), ale mám obrovský problém vybrať, takže nejako zahlasujem, ale víťazi ste tam pre mňa všetci ;-) Takisto chcem poďakovať ostatným autorom, ktorí sa do boja o poviedku roka nedostali, napriek ich kvalitným dielam, klobúk dolu pred vami všetkými :-)
Citovat
+5 #3 Odp.: Slovo redakce 51Dušan Bartoň 2021-02-03 23:09
I já bych chtěl poděkovat, že jste si mé povídání vybrali a nominovali ho. Být ve společnosti Rona, Hráška, Nebi a "zmetka", to si fakt považuju. Ještě jednou díky.
Citovat
+5 #2 Odp.: Slovo redakce 51zmetek 2021-02-01 22:20
Nafouklý holub, hrdý, že je nominovaný v romantice i klasice...začal jsem přemýšlet, zda bych to zkusil v tvrďárně...ale tam jsem vždycky skončil v romantice. Možná bych něco dal, forma je daná...Ale já jsem vlastně pořád zamilovanej romantik, moje parketa a moje já. Moc děkuju za nominaci i za hlasy. Díky.
Citovat
+6 #1 Odp.: Slovo redakce 51nebi 2021-01-31 17:03
Vážím si toho, že se moje povídka dostala díky čtenářům a jejich hodnocení do nominace. Ze srdce děkuji.
Chtěla bych všem nominovaným poblahopřát a svým favoritům jsem již svůj hlas dala ;-)
Chci také poděkovat těm co v nominaci nejsou a jejichž příběhy mne potěšily, pohladily po duši. A fandím i těm, jejich příběhy nečtu, ne proto že se mi nelíbí, ale jsou v sekci kam nebi nechodí. Držím palce každému, kdo zde publikuje, protože vím, že to že to třebas není pro mne, neznamená, že někdo jiný v tom nenajde radost a potěšení.
Citovat